وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران:

در روزهای سرد بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنید

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران از مردم نوعدوست و ایثارگر کشور دعوت کرد تا در روزهای پیش رو اهدای خون را در برنامه خود قرار دهند.


به گزارش وبدا، همه ساله با آغاز فصل سرما و آغاز بارش های فصلی میزان مراجعه مردم به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون کم می شود و در حال حاضر نیز با توجه به ورود موج سرما و بارش های برف و باران مراکز انتقال خون در سراسر کشور با کاهش ذخایر خون و فرآورده های آن روبرو شده اند.
در این رابطه دکتر بشیر حاجی بیگی؛ سخنگوی سازمان گفت: نیاز به خون و فرآورده های آن مختص زمان خاصی نیست و این نیاز همیشگی و به صورت روزانه است.
وی تاکید کرد: با توجه به فعالیت های شبکه خون رسانی کشور و کمک استان های معین به استان هایی که مصرف خون و فرآورده های خونی به علت مصرف خون بالا و وجود عزیزان تالاسمی و بیماران خاص و افزایش میزان جراحی های قلب باز در آنها بیشتر است، از مردم عزیز در سراسر کشور دعوت می کنیم به مراکز انتقال خون جهت اهدای خون مراجعه کنند.
دکتر حاجی بیگی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر به تمامی گروه های خونی نیاز داریم اما عزیزانی که دارای گروه خونی منفی هستند توجه بیشتری به اهدای خون داشته باشند.302/226

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨ - ٠٩:٢١ / شماره خبر: ١٩٧١١٢ / تعداد نمايش: 149

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج