وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

مردم تهران به دلیل آلودگی هوا از ترددهای غیر ضرور خودداری کنند

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: میانگین شاخص کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته به عدد 149 رسیده و تنها یک واحد با عدد 150 که ناسالم برای تمام گروه ها است فاصله دارد.

به گزارش وبدا، دکتر عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با توجه به میانگین شاخص کیفی هوای تهران به عدد 149 گفت:به نوعی هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم است و این عدد شاخص طی هفته گذشته و این هفته بالاترین عدد شاخص بوده است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.

دکتر شاهسونی در ادامه توصیه کرد: کسانی که به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و کودکان و سالمندان، زنان باردار و همچنین کسانی که بیماری های زمینه ای دارند از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امکان کاهش بدهند.

وی ادامه داد: با توجه به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیت های ورزشی را تا حد امکان کاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش کنند.

دکتر شاهسونی با بیان اینکه والدین کودکانشان را در این روزها به بوستان ها نبرند گفت: شاخص کیفی  هوا برای این گروه ناسالم است و افرادی که مجبورند در خارج از منزل فعالیت کنند از ماسک های مخصوص P2 یا N95 استفاده کنند.

وی گفت: به هر حال هوای تهران ناسالم است و در 13 منطقه از شهر تهران شاخص کیفیت هوا برای تمام گروه ها ناسالم است در حالیکه در یکی از مناطق شهر تهران شاخص کیفی هوا به عدد 187 رسیده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٨ - ١٢:٤٧ / شماره خبر: ١٩٦٩٨٩ / تعداد نمايش: 398

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج