وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت از نحوه خدمات رسانی به زائران علی ابن موسی الرضا(ع) بازدید کرد

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت  و مدیر گروه کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت در سالروز شهادت امام مهربانیها با حضور در مسیر پیاده روی زائران از نحوه خدمات رسانی به این عزیزان بازدید کرد .

به گزارش وبدا، در این بازدید که معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، رییس اداره کاهش خطر حوادث و بلایا معاونت بهداشت دانشگاه و جمعی از کارشناسان ستادی نیز حضور داشتند، دکتر محمد اسماعیل مطلق با حضور در مسیر اتوبان باغچه از مراکز و موکب های ارائه خدمت در شهر ملک آباد و مراکز بین راهی بازدید کرد و از نزدیک نحوه ارائه خدمت به زائران را رصد و توصیه های کاربردی را ارائه کرد.

مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در این بازدید با اشاره به نظارت شبانه روزی تیم های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اماکن عمومی، محل های اسکان، موکب های خدمت رسانی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این ایام گفت: بر اساس آمار استانداری استان خراسان رضوی تخمین زده می شود شهر مقدس مشهد در این ایام میزبان بیش از ۳ میلیون زائر باشد که اکثر این زائرین به صورت پیاده در این شهر حضور پیاده خواهند کرد.

وی اظهار داشت: ۱۲۰ هزار  نفر از این زائرین اتباع خارجی شامل ۸۰ هزار زائر پاکستانی و ۴۰ هزار زائر افغانستانی می باشند که در مسیر بازگشت از مراسم اربعین در شهر مشهد حضور میابند.

 دکتر محمد اسماعیل مطلق در ادامه بازدید ضمن گفت و گو با جمعی از زائران به صحبت ها و درخواست های ایشان  از جمله گسترش جاده مخصوص زائر گوش فرا داد و توصیه های لازم را ارائه کرد.

رییس اداره کاهش خطر حوادث و بلایا دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در حاشیه این بازدید ضمن اعلام آمادگی مراکز و تیم های بهداشتی دانشگاه برای ارائه هر چه بهتر خدمات به زائران علی ابن موسی الرضا(ع) با اشاره به حضور اتباع خارجی در این مراسم گفت: با اتخاذ تمهیدات ویژه، ۵ پایگاه مراقبت مرزی شامل یک پایگاه هوایی و ۴ پایگاه زمینی به ویژه در مرز دوغارون در شهرستان تایباد مسئول مراقبت های سندرمیک طبق برنامه مراقبت های بین المللی مرزی سلامت(IHR) هستند.

دکتر محمد رضا جویا خاطر نشان کرد: کلیه زائران عزیز در صورت نیاز با در دست داشتن فرم ارجاع ضمن مراجعه به مراکز درمانی به صورت رایگان ویزیت می شوند./140/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨ - ١٤:٥٧ / شماره خبر: ١٩٦٤٥٨ / تعداد نمايش: 280

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج