وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایسنا:

ارائه خدمات رایگان به 2377 بیمار ام اس شناسایی شده آذربایجان غربی

مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: خدمات مورد تعهد معاونت درمان اعم از ویزیت های تخصصی و فوق تخصصی - مشاوره - خدمات پاراکلینیک و آزمایشات - خدمات توانبخشی اعم از فیزیوتراپی و کاردرمانی و گفتار درمانی، دندانپزشکی و فرانشیز داروهای ایرانی تولید داخل برای هر بیمار ثبت شده به صورت رایگان ارائه می شود.

به گزارش وبدا، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری ایسنا با عنوان «افزایش سرسام آور هزینه بیماران ام اس» در تاریخ 11 آذرماه 97 اعلام کرد:

2377 بیمار شناسایی شده در استان آذربایجان غربی توسط دو بیمارستان امام خمینی و شهید مطهری خدمات دریافت می کنند و اعضای کمیته ام اس دانشگاهی نیز در همین مراکز مستقر و به درمان بیماران مشغول هستند.

همچنین در این مراکز خدمات فیزیوتراپی و ام ار ای به بیماران ارائه می شود و داروهای مورد نیاز آنها در داروخانه های هلال احمر و قدس با حواله صادر شده از سوی معاونت درمان توزیع می شود. همچنین داروخانه های شهرهای مهاباد، بوکان و خوی نیز داروهای بیماران ام اس را به جهت مراجعه کمتر این بیماران به مرکز استان ارائه می دهند. پایگاه های مشاوره در شهرهای مهاباد و خوی نیز ساخته شده و مشغول خدمت رسانی به بیماران است.

در حال حاضر فضای فیزیکی مرکز جامع در قالب مراکز جامع بیماران خاص و صعب العلاج در بیمارستان های شهید مطهری و امام خمینی(ره) نیز تکمیل شده و در آستانه تجهیز است.

براساس مندرجات سامانه بیماران خاص در معاونت درمان بیماران ام اس مطابق بسته خدمتی ابلاغی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت مشمول گرفتن خدمت هستند و خدمات مورد تعهد این معاونت اعم از ویزیت های تخصصی و فوق تخصصی - مشاوره - خدمات پاراکلینیک و آزمایشات - خدمات توانبخشی اعم از فیزیوتراپی و کاردرمانی و گفتار درمانی، دندانپزشکی و فرانشیز داروهای ایرانی تولید داخل برای هر بیمار ثبت شده به صورت رایگان ارائه می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ - ١٤:٠٦ / شماره خبر: ١٨٤٨٣٢ / تعداد نمايش: 216

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج