وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در سایت تابناک:

12 هزار و 500 نفر از مبتلایان ایدز در مراکز مراقبت و درمان ایدز وزارت بهداشت تحت درمان هستند

مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: تمام خدمات مشاوره ای، تشخیصی و درمانی این بیماران در مراکز مراقبت و درمان ایدز رایگان انجام می شود و خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است.

به گزارش وبدا، مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی سایت تابناک با عنوان «حمایت‌های بین المللی تمام شد، مسئولان تسلیم غول ایدز شدند/ باشگاه‌های مثبت ایدز، یکی پس از دیگری تعطیل می‌شود» در تاریخ 10 آذرماه 97 اعلام کرد:

هیچ یک از مراکز مراقبت و درمان ایدز که تحت نظر وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستند تعطیل نشده اند و وزارت بهداشت با قوت تمام مراکز درمانی خودش را در سطح کشور تقویت کرده است و تمام خدماتی که در این راستا به مبتلایان و خانواده آنها ارائه می شود اعم از خدمات مشاوره ای، تشخیصی و درمانی تماما رایگان انجام می شود.

خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است به عنوان مثال انجام آزمایش در مراکز وزارت بهداشت حدود سه برابر شده است و حدود 570 هزار خانم باردار از سال گذشته تاکنون مورد آزمایش قرار گرفتند که 113 مورد آنها مبتلا بودند و همه این افراد نیز تحت درمان قرار گرفتند. از این 113 نفر تنها دو مورد آنها به دلیل تاخیر در مراجعه و انجام آزمایش فرزند سالم به دنیا نیاوردند.

تعداد افراد تحت درمان این بیماری که در سال گذشته از مجموعه وزارت بهداشت خدمات دریافت کردند 9 هزار نفر بود که هم اکنون تعداد آنها به 12 هزار و 500 نفر رسیده است.

حمایت سازمان های بین المللی نیز قطع نشده است و تنها در برخی از موارد کاهش پیدا کرده است. کمک های مالی سازمان های بین المللی که حدود 5 درصد از بودجه ایدز کشور را تشکیل می دهد جنبه همکاری مشترک دارد و بیشتر کمک های آنها فنی است نه اینکه مستقیما کمک مالی انجام بدهند و بودجه تمام خدمات بیماران ایدز کشور توسط وزارت بهداشت و دولت تامین می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧ - ١٣:٥٦ / شماره خبر: ١٨٤٨٣٠ / تعداد نمايش: 209

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج