وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سفیر چین در تهران:

رویکرد رسانه های ایران در اخبار کرونا منطقی و بی‌طرف بود

 
سفیر چین در تهران گفت: رویکرد رسانه های ایران در اخبار کرونا منطقی و بی‌طرف بود.
 
به گزارش وبدا به نقل از آفتاب نیوز، چانگ هوا، سفیر چین در ایران با بیان این که «کشور چین با کمک جامعه جهانی رو به رو شده است، افزود: دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران اولین وزیر خارجه‌ای بود که با ملت و دولت چین ابراز همدردی کرد. 
 
وی از پیام‌های مقامات ایرانی و حمایت آنها از دولت و ملت چین قدردانی کرد.
 
این دیپلمات چینی دیروز خبرنگاران ایرانی را برای توضیح درباره پیامدهای ویروس کرونا به خیابان فرمانیه دعوت کرد. «هوا» موضع گیری در قبال انتشار اخبار کرونا در رسانه های ایران را بی‌طرف و منطقی خواند. 
 
وی در پاسخ به سؤالی از ورود تعداد گردشگران چینی به ایران در «سال نوی چینی» اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: «در سال گذشته بین 70 تا 80 هزار گردشگر چینی به ایران سفر کرده‌اند.» و این تعداد را نسبت به گردشگرانی که از چین به کشورهای مختلف دنیا سفر می‌کند، بسیار پایین دانست.
 
چانگ هوا البته کاهش ورود گردشگران چینی به ایران در سال نوی چینی را مرتبط با«ویروس کرونا» ندانست و  احتمال داد که چینی‌هایی که در تعطیلات سال نو چینی به ایران سفر کرده‌اند با اتمام هفت روزه تعطیلات این کشور به چین بازگشته باشند. 
 
سفیر چین در تهران گفت: «آقای مونسان (وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران) می‌گوید به دنبال جذب یک میلیون گردشگر چینی هستم من هم گفتم که امیدوارم بتوانم سفیر گردشگری ایران در چین بشوم و در این زمینه تلاش می‌کنم.»

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٨ - ١٦:٠٥ / شماره خبر: ١٩٩٤٢٩ / تعداد نمايش: 375

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج