وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشست قرارگاه ویژه اربعین در فرمانداری مهران مطرح شد ؛

استفاده از تمام توان و انرژی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی

نشست قرارگاه ویژه اربعین با حضور معاون امور عمرانی استاندار، مسئولان و نمایندگان دستگاهها و ارگانهای مرتبط با خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در فرمانداری شهرستان مهران برگزار شد.

 به گزارش وبدا، مهندس احمد کرمی، معاون امور عمرانی استاندار ایلام در این نشست ضمن تقدیر از خدمات و تلاشهای مجموعه دستگاهها و ارگانهای خدمات رسان به زائران اربعین حسینی گفت: با توجه به حجم زوار در مسیر برگشت به مرز مهران با پیک تردد در دور برگشت هم مواجه خواهیم شد و برای خدمت رسانی به زوار نیاز است که امکانات و خدمات را به گونه‌ای جانمایی کنیم که پذیرایی بهتری از زوار داشته باشیم .

 وی تأکید کرد: 800 اتوبوس داخل شهری برای ایام اربعین در نظر گرفته شده که باید با نظم و ترتیب بیشتری برنامه ریزی لازم را برای حمل و نقل زوار از پایانه مرزی داشته باشند.

 در بخشی از این نشست نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات مسئولان ارشد استانی و مجموعه مسئولان و پرسنل و دستگاه‌های خدمات‌رسان اربعین حسینی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی تمام توان و انرژی خود را در جهت خدمات دهی به زائران اربعین حسینی به کار گرفته است.

  دکتر محمد کریمیان ادامه داد: در اربعین حسینی امسال تعداد ۸ فروند بالگرد، ۱۵۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس، ۹۰ پایگاه ثابت و موقت فوریت های پزشکی در طول جاده های مواصلاتی استان و پایانه مرزی مهران به زائران خدمات‌رسانی خواهند نمود.

 وی ابراز داشت: همچنین ۹ بیمارستان دولتی در سطح استان و ۳ بیمارستان صحرایی حد فاصل شهر مهران تا پایانه مرزی مهران و یک درمانگاه در فرودگاه شهدای ایلام به زائرین اربعین حسینی در حوزه درمان خدمات‌دهی خواهند نمود.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: تجهیز مراکز بهداشتی درمانی سطح استان، تدارک و تمهیدات دارویی و برنامه‌ریزی‌های لازم برای افزایش ظرفیت بیمارستان ها در راستای مواجهه با هرگونه بحران توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله بیوتروریسم و رعایت جوانب و احتیاطات لازم در این رابطه اشاره نمود و توجه ویژه به مباحثی همچون رسیدگی به وضعیت بهداشتی تانکرهای حمل آب و سایر مواد غذائی که برای مصرف زائران تدارک دیده شده را مورد تاکید قرار داد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: بیمارستانهای تابعه استان حتی قبل از تردد زائران در آمادگی کامل بوده‌اند و ظرفیت‌ها بر اساس افزایش جمعیت زائران نسبت به سال‌های گذشته در نظر گرفته شده که به عنوان مثال در شهرستان مهران افزایش تخت بیمارستانی تا ۲۲۰ تخت فراهم شده است.

 وی ادامه داد: پرسنل و آمبولانس های اعزامی از سایر استان‌ها که قرار است دانشگاه علوم پزشکی ایلام را در خدمات دهی به زائرین یاری نمایند، در سطح استان برای خدمات‌دهی در مناطق مورد نظر استقرار یافته اند.

 دکتر کریمیان یادآورشد: در پی حوادث ترافیکی که در کشور عراق به وقوع پیوست، تمامی مصدومان به داخل کشور انتقال یافتند که ابتدا خدمات اولیه در بیمارستان امام حسین(ع) مهران و نهایتاً پس از انتقال به بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام، به آنان خدمات درمانی تخصصی‌تر ارائه گردید.

 در ادامه این نشست برنامه ریزی برای انتقال خدمات برای دور برگشت زوار در دستور کار قرار گرفت و معاون عمرانی استاندار خواستار توجه دستگاههای خدمات رسان و مدیران و مسئولین برای برنامه ریزی جهت ارائه خدمات به زوار در دور برگشت شد.

 

گفتنی است، در این نشست برخی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام از جمله معاون بهداشت، معاون غذا و دارو، مدیر حراست و رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه نیز حضور داشتند و به بیان گزارشی از اقدامات و خدمات حوزه کاری خود در ایام تردد زائران اربعین حسینی پرداختند.302/107

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨ - ١٥:١٣ / شماره خبر: ١٩٥٩٤٠ / تعداد نمايش: 331

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج