وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دل نوشته ای از معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت از دو روز حضور در مناطق زلزله زده شمال غرب کشور

مشاهده صحنه های ایثار؛ آب سردی بر آتش سوزناک...

 

توفیق بود از صبح روز اول تا پایان شب دوم حادثه در منطقه آسیب دیده استان کرمانشاه حضور داشته باشم.

در روز اول به همراه وزیر محترم تقریبا تمام مناطق زلزله زده را از نردیک دیدم. صحنه های دردناک و تاسف بار مکرر دل هر انسانی را به درد می آورد، بهت انسانی که ۷ عضو خانواده اش را از دست داده بود. کودکی فوت شده در آغوش مادر. پدری که دو فرزندش از دست داده... به همه این مصیبتها بی خانمانی، سرمای شب، کمبود آذوقه و.... نیز اضافه می شد.  فقط دیدن صحنه های ایثار و تلاشهای انسانی گاهی آب سردی بر این آتش سوزناک بود.

متاسفانه مانند بسیاری از اوقات، نواقصی در مدیریت بحران وجود داشت که گاه موجب به سرآمدن تحمل مصیبت دیدگان می شد. اما  علیرغم همه ی کاستی ها در ارائه خدمات گوناگون و مدیریت کلان بحران، عملکرد مجموعه وزارت بهداشت در ارائه خدمات رضایت بخش بود. برای اینجانب مایه مباهات بود که اغلب مردم از خدمات اورژانس، درمان و بهداشت اظهار رضایت می کردند. شخصا بندرت فردی را شاکی از خدمات درمان دیدم. این رضایت مردم رنجور، اندکی از بار تالم می کاست. هر چند  ما نیز نواقصی داشتیم، اما همه آمده بودند که کمک کنند. من دانشجوی پزشکی را دیدم که خودجوش از تهران آمده بود. دانشجوی پرستاری از سبزوار. یک تیم بیمارستان صحرایی از کردستان با تمام امکانات، یک تیم خوب از قزوین و .... پیامهای متعدد جامعه پزشکی مبنی بر اعلام آمادگی برای حضور و کمکهای دارویی، پزشکی و هر آنچه لازم باشد. این صحنه ها امیدبخش بود.

در روز دوم اعضای محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی برای بررسی روند آسیبها و کمکها در منطقه حضور یافتند و بخش زیادی از آسیبها را از نزدیک دیدند و در جریان تلاشهای همکاران حوزه بهداشت و درمان قرار گرفتند و خوشبختانه اظهار رضایت و تشکر کردند. از بیماران بستری عیادت کردند. بیمارستانهای اسلام آباد غرب را دیدند و در جریان امور قرار گرفتند. دالاهو و سرپل ذهاب را مشاهده کردند و در بیمارستانهای سیار حضور یافتند. در سرپل ذهاب به میان مردم رفتند و مشکلات آنان را از نزدیک شنیدند. نتیجه این مشاهدات رضایت و تشکر نمایندگان و اعضای محترم کمیسیون از همکاران مجموعه وزارت بهداشت بود.

جا دارد اینجانب نیز ضمن خدا قوت به همکاران عزیز دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، رییس، معاونین، روسا و مدیران بیمارستانها و شبکه ها، از تلاشهای قابل تحسین همه مدیران و همکارانی که در رو یا پشت صحنه  در ستاد یا صف خالصانه زحمت کشیدند، سپاسگزاری نموده و از خداوند متعال آرزوی تندرستی و سلامتی برای ایشان نمایم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٦ - ٢٠:٠٤ / شماره خبر: ١٦٨٩٨٧ / تعداد نمايش: 3521

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج