وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

از او بیاموزیم

گفتن از مردی که سال‌های طولانی با نهایت اخلاص برای آزادی و استقلال کشور تلاش کرده، آسان نیست. دکتر عباس شیبانی قبل از پیروزی انقلاب، سال‌ها زندان و شکنجه و حبس را تحمل کرد و پس از پیروزی نیز همیشه در صحنه حضور داشت. در دوران تصدی وزارت کشاورزی - از طریق مرحوم آقای اصفهانی که معاون در امور زمین بودند و طی دوره‌ای یک ساله افتخار همکاری با او را داشتم- شاهد تلاش بی وقفه ایشان در فعالیت‌های گوناگون، کمک به مظلومین و کسانی که به هر دلیل حقی از آنها ضایع شده بود، بودم.

 

دکتر شیبانی طی ۵ دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی همیشه در حوزه سلامت فعال بودند و بعدها هم که هیات امنای ‌ارزی ایجاد شد، منشا اثر زیادی شدند. دوره ای که برای درمان ۴ بیماری عمده، مجبور بودیم بیماران را به خارج از کشور اعزام کنیم.

 

دکتر شیبانی با کمک به تجهیزمراکز پزشکی و بعدها اعزام نیرو برای گذراندن دوره‌های تخصصی، کمک بزرگی به عدم اعزام بیماران به خارج کردند؛ تا امروز که حدود دو دهه است و دیگر بیماری به خارج از کشور اعزام نمی‌شود.

 

این "منش" تا امروز و در شورای شهر تهران نیز در رفتار و گفتار ایشان مشهود است؛ البته جا دارد یادی هم از همسر بزرگوارشان کنیم. مرحومه خانم مفیدی که سال‌ها در کنار ایشان و همراه و پشتیانی نمونه بودند و در طول زندگی، سختی‌های زیادی را متحمل شدند. امیدوارم روح‌شان قرین رحمت خدای مهربان باشد.

 

دکتر شیبانی، یک انسان واقعی است. خالص، وظیفه‌شناس، ساده‌زیست، بی‌ادعا و بی‌چشمداشت. بزرگ‌مردی عالم و عامل به تمام معنا در احکام الهی؛ مدیر متخلقی که در وجودش هیچ جایی برای دروغ، تهمت، دست‌اندازی به بیت‌المال، تضییع حقوق دیگران، طمع و زیاده‌طلبی وجود ندارد.

 

من ایشان را یکی از بهترین انسان‌های روی زمین می دانم و همین مرام و مسلک، از پزشکی متعهد، رجلی سیاست‌مدار ساخت که افراد بسیاری از سیره عملی او، بسیار آموختند. و دعا می کنم که بسیاری دیگر بیاموزند.

 

از درگاه حضرت حق، سلامت، سربلندی و بلندای عمر پر بار ایشان را خواستارم.

 

دکتر سید حسن هاشمی

وزیر

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٥ دی ١٣٩٤ - ١٤:٤١ / شماره خبر: ١٣٨٦٠٩ / تعداد نمايش: 3924

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج