وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ششمین کنگره ملی اخلاق پرستاری برگزار می شود

دبیر علمی ششمین کنگره ملی اخلاق پرستاری از  برگزاری این کنگره در روزهای 8 و9 اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بم خبر داد و گفت: علاقمندان تا 30 دی ماه فرصت دارند تا مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

به گزارش وبدا، دکتر عباس عباس زاده با اعلام این خبر افزود: کنگره اخلاق پرستاری تاکنون 5 دوره و به مناسبت بزرگداشت مقام حضرت زینب (س) در کشور برگزار شده است.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (س) الگوی پرستاران است و سالروز این بانوی بزرگوار هم به عنوان روز پرستار نامیده شده است، اظهار داشت: ارزش های انسانی و اخلاقی ایشان برای همه ما سرمشق است و به همین دلیل اخلاق پرستاری را همواره با اخلاق زینبی و صبر و استقامت و علم این بزرگوار عجین می دانیم و این کنگره نیز در همین راستا برگزار می شود.

دکتر عباس زاده ادامه داد: در طول 5 دوره برگزاری این کنگره همواره شاهد رشد مقالات از نظر کمی و کیفی بودیم و پیش بینی می کنیم که امسال نیز با استقبال خوب پژوهشگرانی که در حوزه اخلاق پرستاری تلاش می کنند، روبرو شویم. 

دبیر ششمین کنگره ملی اخلاق پرستاری افزود: در دوره های گذشته در رشته های که مشابه پرستاری، خدمت مراقبتی انجام می دهند مانند پزشکی، مامایی و سایر حرفه ها هم مقالات خوبی به کنگره ارسال شد و امیدواریم امسال هم، شاهد حضور گروه های مراقبت سلامت و حامی سلامت در این کنگره باشیم.

وی با بیان اینکه در این کنگره طبق روال هر ساله سخنرانی های کلیدی و شخصیت های علمی برجسته حضور دارند، اضافه کرد: امیدواریم علاوه بر انتقال تجربیات و شکل گیری گروه های پژوهشی در این جمع علمی خوب، پژوهشگران جوان ما ایده های تازه ای را در این حوزه کسب کنند و برگزاری این کنگره موجب شود که در عمل، مردم بتوانند از پرستاری اخلاق مدارنه و با کیفیت برخوردار شوند.

دبیر ششمین کنگره ملی اخلاق پرستاری در پایان گفت: علاقمندان می توانند تا 30 دی ماه سال جاری مقالات خود را به نشانی www.nursingethics.ir ارسال کنند.دانلود فايل : poster1.jpg ( 643KB )

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ١١:٥٨ / شماره خبر: ١٨٣٢٤٣ / تعداد نمايش: 1848

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج