وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران در بازدید از انتقال خون استان آذربایجان غربی عنوان کرد:

لزوم اهدای مستقیم فرآورده های خون


مدیر عامل سازمان انتقال خون صبح امروز از اداره کل انتقال خون استان آذربایجان غربی بازدید کرد.


به گزارش وبدا دکتر علی اکبر پورفتح اله مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران به همراه دکتر شمس مشاور فنی سازمان با حضور در اداره کل انتقال خون استان آذربایجان غربی، سالن توسعه یافته و بهسازی شده اهداکننده گان خون را افتتاح کردند.

مدیر عامل سازمان انتقال خون در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش مدیر کل استان برای دریافت گواهی ارسال پلاسما در دو مرکز استانی واقع در مرکز استان و مهاباد بر اهمیت خدمت رسانی به اهدا کنندگان در مراکز جامع اهدا تاکید کرد و افزود: مراکز اهدای خون باید در شان اهدا کننده باشد و تمام خدمات از جمله اهدای خون کامل، پلاکت فرزیس و پلاسما فرزیس در یک فضای مناسب انجام شود.

 دکتر پور فتح اله بر اهدای مستقیم فرآورده های خون تاکید کرد و گفت: دنیا به سمت فرزیس پیش می رود و ما نیز باید همگام با این روند ارتقا پیدا کنیم.
وی همچنین با اشاره به اهمیت چرخه انتقال خون و مدیریت مصرف خون از رگ اهدا کننده تا رگ بیمار گفت: با استقرار کامل هموویژلانس در بیمارستانها این مهم محقق خواهد شد.

وی در بازدید از بخش فرآورده این اداره کل با تاکید بر رعایت  استاندارهای بالا گفت: در پی پالایش قراردادی پلاسما مراکز انتقال خون یک به یک با استقرار استانداردهای بین المللی در سطح اروپا با کیفیت ترین خون و فرآورده را برای بیماران تولید می کنند. 

گفتنی است پایگاه مهاباد از سال 95 مجوز ارسال پلاسما را از ممیزان اروپا دریافت کرده و اولین پایگاه اقماری کشور است که دارای این سطح از استاندارد است.

بنا براین گزارش دکتر پور فتح اله و هیات همراه ضمن بازدید از بخشهای مختلف این اداره کل از نزدیک با همکاران انتقال خون استان دیدار و گفت و گو کردند.302/226

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨ - ١٥:١٤ / شماره خبر: ١٩٤٠٥٥ / تعداد نمايش: 327

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج