وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت خبر داد:

احضار تهیه کنندگان و انتشاردهندگان کلیپ موهن به جامعه ی پزشکی کشور به دادسرا/ درخواست از قوه قضاییه برای برخورد با هتاکان به حقوق شهروندی در فضای مجازی

معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت اعلام کرد: در پی اقدام ضد اخلاقی و خلاف قانون موسسه ی غیرمجاز آرمان مدیا در تهیه و پخش کلیپی موهن و جهت دار علیه جامعه پزشکی که یکی از دلسوزترین و زحمت کش-ترین اقشار جامعه که پرچم دار نظام سلامت در اقصی نقاط میهن عزیز اسلامی می-باشند، وزارت بهداشت اقدام به طرح شکایت علیه تهیه کنندگان این کلیپ کردکه با دستور قاطع مقام محترم قضایی در دادسرای رسانه موضوع به منظور شناسایی عاملین و منتشرکنندگان به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتای تهران بزرگ) ارجاع شد.

به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتی ضمن اعلام این خبر افزود: بر این اساس با دستور قاطع رییس پلیس فتا اقدامات گسترده و دامنه داری برای شناسایی عوامل موثر در وقوع این بزه معمول گردید که در نتیجه تهیه کنندگان کلیپ مزبور شناسایی و معرفی شده و ادوات به کار گرفته شده برای تهیه ی این کلیپ نیز در محل موسسه ضبط گردیده است.

مهندس موهبتی از احضار عوامل ساخت این کلیپ برای بازجویی در دادسرا خبر داد و گفت: با توجه به ضرب الاجل تعیین شده بدین منظور، اقدامات لازم در این جهت صورت خواهد گرفت.

معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت ضمن قدردانی از ریاست و عوامل فنی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ اظهار امیدواری کرد دستگاه قضایی همانگونه که در پیگیری های اولیه به صورت قاطع و سریع در این جهت اقدام نمود در مراحل رسیدگی نیز موضوع را با قاطعیت پیگیری نماید تا ضمن ایجاد محیطی امن و سالم در شبکه های مجازی، زمینه های لازم نیز برای رشد و گسترش تبادل اطلاعات به همراه حفظ حقوق شهروندی فراهم گردیده و امنیت روانی در این محیط برقرار گردد.

مهندس موهبتی گفت: انتظار می رود با برخورد قاطع و پر صلابت قوه ی محترم قضاییه با مرتکبین این بزه و نیز پرونده های مشابه، زمینه های کاهش جرائم علیه حقوق شهروندی در فضای مجازی فراهم آید.

معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت تاکید کرد: این وزارتخانه به رغم تلاش های برخی از افراد و گروه های مغرض و هدفدار در ایجاد تنش های رسانه ای، اعتقادی به دامن زدن به این جو ناخواسته نداشته و همواره تلاش خود را بر خویشتن داری و برخورد مسالمت آمیز با این پدیده معطوف داشته و در اکثریت موارد راه سکوت را در پیش گرفته است.
مهندس موهبتی در عین حال گفت: لیکن از آنجا که ادبیات هتاکانه ی مورد استفاده در کلیپ مورد نظر تمامیت نظام سلامت را هدف قرار داده و افکار عمومی را به ناحق و خلاف واقع منحرف نموده، وزارت بهداشت ناگزیر از طرح شکایت به منظور جلوگیری از ادامه ی این روند ناصواب و نیز تنویر افکار عمومی شده است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با قاطعیت مسوولین محترم در نظام قضایی شاهد کاهش اقدامات مشابه و در نتیجه ایجاد محیطی امن و آرام در فضای مجازی باشیم. /201

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥ - ١٣:٣٨ / شماره خبر: ١٥٩١١٧ / تعداد نمايش: 4316

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج