وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیری از بیماری های تنفسی در مدارس

به منظور پیشگیری و کنترل بیماریهای تنفسی در مدارس  استان سیستان و بلوچستان، آموزش های خود مراقبتی به دانش آموزان ارائه می شود.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این مطلب، گفت: یکی از راههای پیشگیری از بیماریهای واگیر در اماکن تجمعی به ویژه مدارس، افزایش آگاهی و اطلاعات عمومی دانش آموزان، اولیاء و مربیان در زمینه راههای انتقال و انتشار بیماری، روشهای پیشگیری و کنترل بیماری است.

وی گفت: به منظور پیشگیری از بیماریهای تنفسی، به مراقبین سلامت مدارس، رابطین بهداشت و سلامت در مدارس، اولیا دانش آموزان، معلمین و دانش آموزان و همچنین نظارت موثر بر آبخوری ها، و سرویس های بهداشتی در مدارس آموزش های لازم صورت گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به این موضوع که برنامه آموزشی 5 دقیقه سلامت در مدارس در حال انجام است، گفت: این برنامه آموزشی که توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تدوین شده است، در قالب پنج دقیقه سلامت به صورت اسلاید های آموزشی مناسب برای دانش آموزان و نکات خودمراقبتی در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه شده است که توسط مربیان بهداشت و معلمین در تمامی کلاسهای درسی تدریس می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨ - ١١:٠٤ / شماره خبر: ١٩٩٧٥١ / تعداد نمايش: 458

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج