وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت؛

عملیات ساخت پانسیون پرستاری در بشاگرد آغاز شد


معاون پرستاری وزارت بهداشت از شناسایی ۳۵ منطقه برای ساخت پانسیون های پرستاری خبر داده و بر کمک رسانی خیّرین برای به سرانجام رساندن این پروژه ها در نقاط کمتر برخوردار کشور تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی در آیین آغاز به ساخت پانسیون پرستاری خیرساز در بشاگرد در خصوص ضرورت ساخت پانسیون های پرستاری در مناطق محروم کشور، گفت: نیروهای پرستاری شاغل در مناطق محروم یا کمتر ‌برخوردار کشور به دلیل مطلوب نبودن شرایط و امکانات زندگی، در آن مناطق ماندگار نمی شوند. زمانیکه نیروهای پرستاری به این مناطق اعزام می ‌شوند، به علت نداشتن جای مناسب برای زندگی و سکونت، منطقه را ترک می ‌کنند و ما نمی‌توانیم از پرستاران انتظار داشته باشیم که دائما در رفت و آمد بین شهرها باشند.

وی افزود: یکی از تدابیر برای نگهداشتن نیروهای پرستاری در مناطق محروم، ساخت پانسیون‌های مسکونی برای پرستاران است. از دو سال پیش ڪه به وزارت بهداشت آمده و در معاونت پرستاری آغاز به کار کرده ام، در جهت تشکیل پانسیون‌های پرستاری در مناطق محروم تلاش های بسیاری شد و با خیّرین برنامه‌ ریزی‌های زیادی ڪرده ایم، اما متاسفانه نتیجه ‌ای حاصل نشد. البته پیرو پیگیری‌ ها چندنفر از خیّرین پای کار آمده‌اند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به نیاز جامعه درمانی به همکاری خیّرین در این زمینه، تصریح کرد: امیدوارم به زودی بتوانیم نظر خیّرین را به این نیاز جلب ڪنیم. انتظاری ڪه از خیّرین داریم این است ڪه متوجه باشند کار خیر فقط ساخت بیمارستان یا خرید دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان ‌ها نیست. بسیاری از بخش‌ های ما این امڪانات را دارند، اما به دلیل نبود امکانات سکونت برای پرستاران غیرقابل بهره‌ وری هستند. لذا، از خیّرین می خواهم که به این نکته نیز توجه ڪنند ڪه حضور پرستار در منطقه و ممارست پرستاران به فعالیت موثرتر سیستم درمانی کمک می کند.

دکتر حضرتی درخصوص مناطقی که پرستاران شاغل در آن به پانسیون مسکونی نیاز بیشتری دارند، گفت: مناطقی که نیاز به پانسیون پرستاری در آنها واجب‌ تر است، بیشتر مربوط به جنوب کشور هستند. حدود 35 منطقه شده مشخص است که نیاز کادر درمان به محل سکونت پرستاری در آنها محرز شده است.

وی عنوان کرد: درخصوص پانسیون های پرستاری، دانشگاه‌ها اعلام نیاز ڪرده اند و ما نیز این موضوع را پیگیری می کنیم.

گفتنی است، پانسیون پرستاری بشاگرد  ۶۰۰ متر زیر بنا دارد که در دو بخش مجزا برای پرستاران آقا و خانم به صورت صددرصدی توسط خیّرین تامین اعتبار شده است. مقرر است، این پانسیون ظرف مدت ۸ ماه آینده به بهره برداری برسد و در اختیار پرستاران قرار گیرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢ بهمن ١٣٩٨ - ١٥:٠٠ / شماره خبر: ١٩٩٠٤١ / تعداد نمايش: 421

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج