وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت:

اولین ویژگی ناب شخصیتی حاج قاسم سلیمانی، عاشقی بود/ سلیمانی در تاریخ کشور، تکرار شدنی نیست

وزیر بهداشت گفت: آشنایی و توفیق نزدیکی صمیمانه بنده با سردار رشید اسلام، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، به سال 94 و زمان پیکار با گروهک تکفیری تروریستی داعش بر می گردد و بنده به عنوان فردی که منابع کشور به ویژه در حوزه امنیتی و دفاعی را مدیریت می کردم از نزدیک با بلندای روح شهید سلیمانی، آشنا شدم.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در نمازخانه ستاد وزارت بهداشت، ضمن ابراز تسلیت به مناسبت درگذشت تعدادی از هموطنان مان در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی در کرمان و همچنین جان باختگان حادثه امروز سقوط هواپیمای اوکراینی در حومه تهران، اظهار داشت: شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی که خودش هیچ گاه از واژه هایی مانند سردار و سپهبد، رضایت نداشت را تسلیت می گویم.

وی افزود: دیروز در پی ازدحام جمعیت در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، بنده در کرمان حضور داشتم و از نزدیک وضعیت رسیدگی به مصدومان را نظارت کردم و متاسفانه شاهد جان باختن تعدادی از هموطنان مان بودم که به عشق حضور در مراسم تشییع یکی از عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) آمده بودند و وقتی در پشت اتاق آی سی یو بودم، مادری گریه می کرد و از من می پرسید که آقای وزیر تو را به روح سردار سلیمانی، به من بگو وضعیت فرزندم چگونه است و این شهید والامقام تا اینجا در دل مردم جا گرفته بود.

وزیر بهداشت با اشاره به ویژگی های شخصیتی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: اولین ویژگی ناب شخصیت ایشان، عاشقی بود. "نشان مرد خدا عاشقی است/ با خود دار که در مشایخ شهر، این نشان نمی بینم". شهید سلیمانی، عاشق این سرزمین، اعتلای کشور، اسلام، حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اهل بیت، مقام معظم رهبری، آزادی و آزادگی همه مردمان جهان بود.

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: عشق به انسان، فکر و روح بلند می دهد و سردار سلیمانی، عاشق شهادت بود. هر لحظه ای که سیمای نازنین او را می دیدید، آخرین نگاهش این بود که دیگر شاید همدیگر را نبینید و در دل این مرد، رستگاری و دوری از دنیای پلید، موج می زد و به قول یکی از دانشمندان، کسی می تواند در پای عشق بمیرد که پیش از آن، دنیا در پیش چشمش مرده باشد.

وی تاکید کرد: وقتی برخی افراد می گفتند که سردار سلیمانی، قرار است کاندید ریاست جمهوری شود، هم خودش به این گمانه زنی ها می خندید هم آنهایی که روح بلند او را می شناختند چون شهید سلیمانی، برای این پست های دنیوی، ساخته نشده بود و در شرایط بحرانی روسیه و عراق که وضعیت سردار سلیمانی را جویا می شدیم، می گفتند که در خط مقدم جبهه های مقاومت است و اگر عشق نباشد، خیلی از کارها معنی ندارد. "وضو اگر نه به خون جگر کند عاشق/ به حول مفتی عشقش، درست نیست نماز".

وزیر بهداشت افزود: دومین ویژگی شهید سلیمانی، فروتنی اش بود. اینقدر افتاده، خاکی و متواضع بود که وقتی با او حرف می زدید، تصور می کردید که با یکی از بسیجی های روزهای اول جنگ، روبرو شده اید و هیچ وقت خودت را با یک سردار بلند مرتبه مقابل نمی دیدی.

دکتر نمکی از صداقت، یکرنگی و پاکیزگی به عنوان دیگر ویژگی های شهید سلیمانی یاد کرد و گفت: سردار شهید سپهبد سلیمانی، هرگز دامان خودش را به هیچ چیزی در دنیا، نیالود و همیشه فکر می کرد که وقت برای خدمت، باقی نمانده و شاید آخرین لحظات و آخرین دقایق عمرش است و هیچ وقت به پایبندی به دنیا، فکر هم نمی کرد و از همه مهمتر، این مرد بزرگ، بسیار باهوش، با ذکاوت، کاردان، دوراندیش و با اعتدال بود.

وی تاکید کرد: گرچه امروز می گوییم همه ما، سلیمانی هستیم اما من فکر می کنم که سلیمانی در تاریخ این کشور، تکرار شدنی نیست و نباید خودمان را گول بزنیم گرچه این کشور از یلان و شیردلانی که لرزه بر اندام دشمن می اندازند، پر است اما قاسم سلیمانی، تکرار پذیر نیست.

وزیر بهداشت یادآور شد: ما خیلی از لحظه های خاص را با ایشان در مدیریت این سالهای حرکت های برون مرزی، تجربه کردیم و برخی از چیزها، با بنده دفن می شوند چون جایی آن را بیان نمی کنم اما ریسک پذیری، شجاعت، پاکیزگی و دل به دریا زدن این مرد بزرگ، تکرار شدنی نیست و این را در دل خودم، ثبت کرده ام.

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: تردید ندارم زمانی که سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید، حتما به این جمله امیرالمومنین(ع) را به یاد آورد که "فزت و رب الکعبه(به خدای کعبه رستگار شدم)" و همیشه می گویم که انسان های بزرگ، عاشق و بلند مرتبه را در آخرین لحظات زندگی و بعد از چشیدن سختی ها باید ارزیابی کرد. وقتی از حضرت زینب(س) می پرسند که با وجود چنین رنج ها و تکه تکه شدن بدن مطهر برادر در کربلا چه دیدی، می گوید "والله ما رایت الا جمیلا(بخدا جز زیبایی، چیزی ندیدم)" و یا وقتی حضرت امیرالمومنین(ع) ضربت سنگینی در محراب می خورند، می گوید "فزت و رب الکعبه(به خدای کعبه رستگار شدم)".

وی گفت: وقتی خبر شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را شنیدم تنها جمله ای که گفتم این بود که "فیالیتنی کنت معک فافوز معک(ای کاش در کنار تو بودیم و با تو رستگا می شدیم). امیدوارم که این خون های معطر، نهال انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران را آبیاری کند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: آمریکایی ها فکر می کردند که با شهادت حاج قاسم سلیمانی، دستاوردهای زیادی به دست می آورند اما همه معادلات آنها بهم ریخت. آنها فکر می کردند که ایران اسلامی را از کشورهای مسلمان همسایه جدا می کنند اما دیدید که چه عظمتی در تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت در عراق، تهران، مشهد، اهواز، قم و کرمان و سایر شهرها برپا شد و معادلات آمریکایی به طور کامل بهم ریخت.

دکتر نمکی یادآور شد: با شهادت سردار سلیمانی و شهدای مقاومت، بین کشورهای مسلمان، وحدت ایجاد شد و تصمیم بسیار خوبی در پارلمان عراق برای خروج نیروهای نکبت آمریکا از خاک این کشور گرفته شد و این دستاوردها، حاصل خون این شهید و یاران بزرگوار او بود و حرکتی که دیشب دوستان ما در هوافضای سپاه انجام دادند، اولین بار بود که یک پایگاه بزرگ، مجهز و مستحکم آمریکایی ها از خاک یک کشور دیگر، مورد هدف قرار می گیرد و تمام موشک ها به محل مورد نظر، اصابت کرد و این هم یک دستاورد بزرگ در انتقام جویی و بی آبرو کردن آمریکایی ها بود که این خانه پوشالی، فروریختنی است.

وی تاکید کرد: امیدواریم که آمریکایی ها این حماقت را تکرار نکنند وگرنه امروز ایران قدرتمند، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، به هر تهدیدی، پاسخ کوبنده خواهد داد. مقام معظم رهبری و مقامات کشور بارها تاکید کرده اند که هدف ما، جنگ طلبی نیست اما اگر کوچک ترین تعرضی به این سرزمین شود، با محکم ترین شیوه ها، قطعا پاسخ می دهیم و قطعا دشمن را پشیمان تر از قبل خواهیم کرد.

وزیر بهداشت گفت: اتفاقاتی که در منطقه رخ می دهد، قطعا به نفع انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران است و عزت و قدرتمندی امروز ما، مدیون مجاهدت های فرزندان ایران است. دوستانی که روزهای اول جنگ را دیده اند می دانند که داشتن حتی یک اسلحه کلاشینکف و ژسه برای ما غنیمت بود چه رسد به سلاح های سنگین و پیشرفته اما امروز بیش از چند هزار نقطه پرتاب موشک در کشور داریم و قرار نیست که هیچ یک از آنها را برای جنگ استفاده کنیم بلکه آنها را برای دفاع از سرزمین مان، نگه داشته ایم اما مردم ایران می دانند که ما قدرتمندانه ترین شیوه ها را برای مقابله با دشمنان داریم./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ دی ١٣٩٨ - ١٦:٢٠ / شماره خبر: ١٩٨٦٧١ / تعداد نمايش: 579

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج