وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی عنوان کرد:

طلب ۱۲۰ میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از تامین اجتماعی

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: یکی از مشکلات جدی حوزه بهداشت و درمان مطالبات بیمه ای است و هنوز طلب دانشگاه از سازمان تامین اجتماعی ۱۲۰ میلیارد تومان است که هر روز رو به تزاید است.

به گزارش وبدا، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر سید محمد جمالیان، درخصوص مطالبات سازمان بیمه تامین اجتماعی به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان مرکزی، اظهار کرد: مطالبات بیمه‌ ای یکی از دغدغه ‌ها و مشکلات اصلی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی است که همین مسأله مشکلات بسیاری را در بخش‌ های مختلف این حوزه ایجاد کرده است.

وی افزود: پرداخت نکردن به موقع بدهی‌ ها توسط بیمه‌ ها به ویژه تامین اجتماعی و به دنبال آن پرداخت نشدن به ‌موقع دستمزد و کارانه نیروهای این دانشگاه، ارائه خدمات در این حوزه را با چالش‌های جدی مواجه کرده است. بنابراین، بیمه‌ ها باید در پرداخت بدهی‌ های خود نظم و جدیت بیشتری داشته باشند تا در چرخه ارائه خدمات سلامت جامعه خللی ایجاد نشود.

دکتر جمالیان با بیان اینکه بیشترین میزان مطالبه این دانشگاه از سازمان تأمین اجتماعی است که قطعاً جدیت در پرداخت بدهی توسط تأمین اجتماعی می ‌تواند بسیاری از مشکلات موجود این دانشگاه و مراکز درمانی تابعه را برطرف کند، تصریح کرد: دریافت مطالبات بیمه ‌ای می‌ تواند حفظ و ارتقای کیفیت و کمیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به همراه داشته باشد. زیرا، ارائه خدمات به بهترین شکل به شهروندان یکی از وظایف اصلی این دانشگاه در حوزه بهداشت و درمان است.

وی گفت: تعویق بازپرداخت مطالبات بیمه‌ ای دانشگاه های علوم پزشکی از جمله سازمان تامین اجتماعی با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در کشور تا حدی قابل درک است، اما مسئولان نباید اجازه دهند که اولویت حیاتی دچار چالش و مشکل شود. بنابراین، باید برای رفع این مشکل چاره ‌اندیشی  شود و هرچه زودتر مسائل و مشکلات مربوط به این بخش را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان از بیمه‌ های مختلف در استان طلب دارد که عمده آن مطالبات معوقه از تامین اجتماعی است، عنوان کرد: یکی از مشکلات جدی حوزه بهداشت و درمان مطالبات بیمه ای است و هنوز طلب دانشگاه از سازمان تامین اجتماعی ۱۲۰ میلیارد تومان است که هر روز رو به تزاید است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی یادآور شد: عدم پرداخت و یا دیرکرد و بی نظمی در پرداخت مطالبات بیمه ای و افزایش مطالبات، آثار زیان باری را برای بخش سلامت به وجود آورده است. درصد زیادی از منابع دانشگاه به درآمدهای وصولی از سازمان های بیمه گر وابسته است، تأخیر در پرداخت این مطالبات دانشگاه را دچار چالش های اساسی در کلیه بخش های بهداشتی، درمانی و آموزشی می کند که این موضوع می تواند امر خدمت رسانی به بیماران را تضعیف کند.

دکتر جمالیان در پایان تاکید کرد: با وجود تمام مشکلات ناشی از تاخیر پرداخت مطالبات بیمه ای، تدبیر و تلاش کردیم تا همچنان خدمات بهداشتی و درمانی به هم استانی‌ ها و هموطنان به صورت پیوسته ارائه شود، بستر‌های آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان و اساتید، همچنان فراهم بماند و مطالبات مالی پزشکان و کارکنان به تدریج پرداخت شود، لکن تداوم این امر با سوال جدی روبرو است و امکان ناپذیر به نظر می رسد./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - ١٣:٣٠ / شماره خبر: ١٩٤٩٢٦ / تعداد نمايش: 393

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج