وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت :

تمامی مراکز جامع سلامت به سامانه پرونده الکترونیک سلامت متصل شده اند


معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر تمامی مراکز خدمات جامع سلامت به سامانه پرونده الکترونیک سلامت متصل شده اند و بخشی از فرایندهای اصلی در برنامه نظام ارجاع نیز پیاده سازی شده است.

به گزارش وبدا، مهندس علی اصغر انصاری در نشست استقرار نسخه پیچی در مراکز منتخب سلامت که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بخشی از فرایندهای اصلی  از جمله رسیدگی به اسناد به روش الکترونیکی در بخش دولتی، استحقاق سنجی و رفع همپوشانی در مراکز سلامت دولتی و مرحله نخست برنامه نظام ارجاع و تسری به تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه نسخه نویسی و نسخه پیچی از برنامه های مهم در راستای اجرای برنامه نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت است، خاطر نشان کرد: قرار است با حضور در تمامی مناطق کشور ضمن ارائه برنامه ها و آموزش های لازم، نسبت به بررسی سامانه های اجرای این برنامه در مطب ها و داروخانه ها اقدام  شود.

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: برنامه های نسخه پیچی علاوه بر داروخانه ها، به تدریج ، مراکز پاراکلینیکی همچون آزمایشگاه ها و مراکز تصوبر برداری را نیز در بر می گیرد.

دکتر انصاری با بیان اینکه در سال ۹۸ اتصال مراکز دولتی به پرونده الکترونیک، رونمایی از نمایشگر پرونده الکترونیک سلامت و اجرای برنامه های نسخه نویسی و نسخه پیچی در دستور کار قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: تا کنون دو برنامه نخست با موفقیت به اجرا در آمده است و برای اجرای برنامه های نسخه نویسی و نسخه پیچی در مرحله نخست هشت دانشگاه پیشرو از جمله دانشگاه علوم پزشکی مشهد انتخاب شده اند.

وی افزود: پس از اجرای اقدامات مقدماتی و زیر ساختی در هشت دانشگاه پیشرو، برنامه های نسخه نویسی و نسخه پیچی در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور تا پایان امسال اجرایی خواهد شد.

گفتنی است نشست استقرار نسخه پیچی در مراکز منتخب سلامت به منظور بررسی فرایند نسخه نویسی و نسخه پیچی با حضور نمایندگانی از سازمان نظام پزشکی و سازمان های بیمه گر به صورت ویدئو کنفرانس در استان خراسان رضوی برگزار شد.

در این نشست ضمن تشریح برنامه های پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع، سامانه های نسخه پیچی و نسخه نویسی مورد بررسی قرار گرفت./140/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ شهريور ١٣٩٨ - ١٠:٥٨ / شماره خبر: ١٩٤٣٩٧ / تعداد نمايش: 394

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج