وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه ۷ کشور، با بیان این که امروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفته ایم، تاکید کرد: صنایع کشور در جنگ اقتصادی باید ملزومات پزشکی را تولید کنند.

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری علم و فناوری ازاصفهان، اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه ۷ کشور، دیروز چهارشنبه ۱۶ مردادماه، با حضور مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، معاون امور اقتصادی استانداری، معاون غذا و داروی دانشگاه، همچنین ۶۰ شرکت تولید کننده محصولات پزشکی و دارویی در مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی(EDC)  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

دکتر طاهره چنگیز، رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در این گردهمایی که با هدف بهره گیری از ظرفیت این شرکت ها در تامین محصولات پزشکی و مقابله با تحریم های دشمن در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی برگزار شد، با تاکید بر اینکه بایستی صنایع داخلی در جنگ نابرابر اقتصادی، ملزومات پزشکی مورد نیاز کشور را تولید کنند، اظهار داشت: امروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی علیه نظام جمهوری اسلامی قرار گرفته ایم که هر بخشی باید به نحوی سهم خود را در مقابله با آن ادا کند.

وی با تاکید بر ضرورت تولید تجهیزات پزشکی در داخل کشور، افزود: آشنا کردن تولیدکنندگان با نیازهای بازار می تواند نقشی در تامین نیازها داشته باشد، البته برخی سراغ این عرصه ها نرفته اند و حتی ممکن است گاهی پیچیدگی خاصی هم نداشته باشد.

دکتر چنگیز ادامه داد: بخش ارتباط با صنعت در دانشگاه علوم پزشکی و به ویژه بخش تحقیق و توسعه فعال شده است و گاهی ما سراغ برخی صنایع رفته ایم و نیاز است این ارتباط قوی تر شود.

  فعالیت ۴۰ شرکت دانش بنیان در پارک فناوری صنایع حوزه بهداشت و سلامت

وی گفت: اصفهان علاوه برفرهنگ و هنر، مهد صنعت نیز هست و با توجه به این ویژگی، مجوز پارک فناوری صنایع حوزه بهداشت و سلامت با حضور ۴۰ شرکت دانش بنیان در پردیس شماره ۲ دانشگاه اخذ شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با ابراز امیدواری از اینکه تعداد این شرکت ها به ۱۰۰ شرکت افزایش یابد و با استقرار در این پارک از این عرصه و ظرفیت هم استفاده کنند، خاطرنشان کرد: حتی برخی صنایع می توانند بخش تحقیق و توسعه خود را در این پارک مستقر کنند.

وی گفت: در حوزه سلامت محصولات نیاز به بررسی میدانی و بالینی است و شرکت ها می توانند در این خصوص از ظرفیت پارک علم و فناوری بهره جویند. 

همچنین تجمع شرکت ها در این پارک موجب افزایش فرصت ها و هم افزایی بیشتر و بهره گیری از فکر همدیگر شود.

دکتر چنگیز ادامه داد: تاکید داریم اگر محصولی در استان در حال تولید است و کیفیت آن قابل قبول است در شرایط مساوی، واحدهای علوم پزشکی اجازه خرید از بیرون استان را نداشته باشند.

وی اذعان کرد: البته بواسطه بد عهدی بیمه ها و برخی نهادهای دیگری که خدمات دریافت و مطالبات خود را به موقع نمی دهند در پرداخت های دانشگاه علوم پزشکی به شرکت های دارویی نیز اختلالاتی ایجاد کرده، ولی از فروردین ماه سال جاری بعد از پرداخت حقوق کارکنان، صنایع پزشکی در اولویت دوم قرار گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، خاطر نشان کرد: همه ما در  یک جبهه می جنگیم و هدف همه ما حفظ تمامیت ارضی، اعتلای ایران و حفظ سلامت جامعه است. لازم به ذکر است نمایشگاهی از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه تولید محصولات پزشکی و همچنین نیازهای دانشگاه علوم پزشکی نیز در حاشیه این گردهمایی برگزار شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢١ مرداد ١٣٩٨ - ١٣:٢٥ / شماره خبر: ١٩٤٠١١ / تعداد نمايش: 187

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج