وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس هیات مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری:

انتخابات دوره پنجم نظام پرستاری در فضایی غیرسیاسی انجام می شودرییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پرستاری گفت: به هیچ وجه مسائل سیاسی در حوزه نظارت و اجرای این انتخابات دخالت نکرده است.

به گزارش وبدا، دکتر محمدحسین حیدری، در نشست خبری پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری بیان کرد: با توجه به ابلاغ وزیر بهداشت در رابطه با معرفی نمایندگان وزارت بهداشت برای تشکیل هیات نظارت مرکزی بر انتخابات پنجمین دوره نظام پزشکی، بنده به عنوان رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات معرفی شده و جلسات مدون نیز در این خصوص تشکیل شده است. در این جلسات نمایندگان وزارت کشور، دادستانی، نظام پزشکی و سایر دستگاه‌های ذی ربط دعوت شدند تا وضعیت برگزاری انتخابات بررسی شود.

تنها ۸ نفر ار کاندیداها رد صلاحیت شدند

وی با اشاره به اینکه امروز (چهارشنبه ۱۹ تیرماه) آخرین مهلت کاندیداها برای تبلیغات انتخابات است، ادامه داد: خوشبختانه تمام مراحل طبق زمان ‌بندی از پیش تعیین شده پیش رفت. ما از ۱۷ فروردین سال جاری تا امروز، با همکاری ستاد اجرایی و سایر همکاران تمامی موارد را بررسی کرده ‌ایم. در ثبت نام اولیه 3300 نفر اقدام به ثبت نام برای شرکت در انتخابات نظام پرستاری کردند که از این تعداد در مرحله اول ۳۶ نفر رد صلاحیت شدند و از تعداد ۳۶ نفر ۲۴ نفر به این رد صلاحیت اعتراض کردند و در نهایت تنها ۸ نفر رد صلاحیت شدند.

وی افزود: بر اساس قانون، تمام موارد مربوط به رد صلاحیت مشخص است و نهایتا در محیطی کاملا غیرسیاسی تمام مسائل مربوط به رد صلاحیت و یا عدم تایید رد صلاحیت مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر حیدری دو مورد خاص را مشمول رد صلاحیت معرفی کرد و گفت: در این زمینه، براساس قانون دو مورد خاص باید مورد توجه قرار گیرد، اولین مورد، محکومیت های کیفری است که باعث ایجاد محرومیت اجتماعی شده و در این مورد معاون دادستان کل بر پرونده ها نظارت داشته و دومین مورد نیز اشتهار فساد و مسائل اخلاقی است که خوشبختانه در مورد دوم هیچ کسی به دلیل داشتن صفت اشتهار رد صلاحیت نشده است.

وی عنوان کرد: در مرحله اول هر نفر به عنوان عضو اصلی و دو نفر به عنوان عضو علی ‌البدل در هیات مدیره نظام پرستاری هر شهرستان انتخاب می‌ شوند و این افراد از بین خود نمایندگانی برای حضور در شورای اصلی انتخاب می ‌کنند. ما در حال حاضر در ابتدای مرحله برگزاری انتخابات اولیه هستیم که نتایج این انتخابات فردای روز برگزاری انتخابات (شنبه ۲۲ تیر) اعلام شده و نتایج قطعی انتخابات در تاریخ اول مردادماه سال جاری به اطلاع می‌ رسد.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پرستاری با تاکید بر دوری از فضای سیاسی برای این انتخابات افزود: ما به دنبال فرمایش وزیر بهداشت در جهت سیاسی نبودن کلیه اقدامات در وزارت بهداشت هستیم و به هیچ وجه مسائل سیاسی در حوزه نظارت و اجرای این انتخابات دخالت نکرده است./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨ - ١٣:٢٤ / شماره خبر: ١٩٢٨٢١ / تعداد نمايش: 321

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج