وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تجربیات موفق ایران در کنترل بیماری ها در سیل و بعد از آن مستندسازی می شود/ آمادگی کامل ایران برای برگزاری اجلاس وزرای بهداشت مدیترانه شرقی در تهران

 
دکتر احمد المنظری، مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در گفتگوی تلفنی با وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز همدردی سازمان جهانی بهداشت با مردم مناطق سیل زده ایران، از آمادگی این سازمان برای کمک به وزارت بهداشت ایران خبر داد. 
 
به گزارش وبدا، در این تماس تلفنی موضوعاتی همچون کمک های سازمان جهانی بهداشت به ایران، موفقیت ایران در مهار سیلاب های بی سابقه اخیر و موفقیت ایران در مراقبت از بیماری ها، واکسیناسیون، کنترل بیماری ها و مسائل بهداشت محیط، کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر بعد از فروکش کردن سیل و برنامه های معاونت بهداشت وزارت بهداشت ایران مورد بحث قرار گرفت.
 
با پیشنهاد مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت مقرر شد که تجربیات موفق ایران در زمینه کنترل بیماری ها در سیل و بعد از آن، مستندسازی، بررسی و ارزیابی شود تا مورد استفاده سایر کشورهای جهان قرار گیرد.
 
المنظری گفت: تجارب موفق ایران در این زمینه می تواند در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی که مهرماه امسال به میزبانی تهران برگزار می شود، به اشتراک گذاشته شود و آماده ایم تا افراد شاخص در سلامت جهانی را با همکاری ایران به تهران دعوت کنیم.
 
وزیر بهداشت نیز با اشاره به آمادگی کامل ایران برای برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در مهرماه سال جاری در تهران، گفت: برنامه ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس در تهران انجام شده است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨ - ١٤:٠٦ / شماره خبر: ١٨٨٩٨٩ / تعداد نمايش: 463

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج