وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت عنوان کرد:

ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط برای بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دینی در کنار دانش پزشکی رایج

مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت گفت: پیش ‌نیاز طبابت، ۱۰ علم است که قرآن، حدیث، حکمت، فلسفه و اخلاق از جمله آنها بوده و حکمای طب ایرانی به تمامی این علوم تسلط داشتند.

 

به گزارش وبدا، دکتر محمود خدادوست در آیین افتتاح سومین دوره حوزه علوم اسلامی دانشگاه علوم پزشکی قم که با حضور استادان حوزه علوم اسلامی برگزار شد، با اشاره به رویکرد جهانی به سوی توجه به تمامی ابعاد سلامت، به ویژه بعد معنوی آن، تاکید کرد: برگزاری دوره‌ های آموزشی مرتبط برای بهره‌ گیری مناسب از ظرفیت‌ ها و قابلیت‌ های دینی در کنار دانش پزشکی رایج، ضرورت دارد.

 

وی با اشاره به برجسته بودن بعد حکمی طب ایرانی، اظهار کرد: پیش ‌نیاز طبابت، ۱۰ علم است که قرآن، حدیث، حکمت، فلسفه و اخلاق از جمله آنها بوده و حکمای طب ایرانی به تمامی این علوم تسلط داشتند.

 

دکتر خدادوست افزود: دنیای غرب نیز به این نتیجه رسیده ‌است که انسان، موجودی پیچیده و دارای ابعاد مختلفی است و برای رسیدن به سلامت، باید به سلامت معنوی هم توجه کرد.

 

سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بیان کرد: در جامعه اسلامی و مکتب الهی، باید به تقویت بعد معنوی سلامت بیشتر بپردازیم، چراکه این امر نیز در کنار آموزه‌ های دین متصور و دست ‌یافتنی خواهد بود.

 

گفتنی است، در آیین افتتاح سومین دوره حوزه علوم اسلامی دانشگاه علوم پزشکی قم، حجت ‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی، مدیر حوزه‌های علوم اسلامی دانشگاه‌های کشور، حجت ‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر ابوالفضل ایرانی ‌خواه، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم و اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده ‌های این دانشگاه نیز حضور داشتند و در پایان، از مدیران حوزه علوم اسلامی و مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، با اهدای لوح، قدردانی شد.

 

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٧ - ١٥:٣٥ / شماره خبر: ١٨٧٠٨٩ / تعداد نمايش: 351

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج