وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت:

اعضای هیات علمی در مناطق آمایشی متناسب با ماموریت ها و طبق برآورد نیروی انسانی مورد نیاز منطقه جذب شوند

 
معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم همکاری دانشگاه های مستقر در کلان مناطق آمایشی کشور، گفت: انتظار این است که مناطق، سند برآورد نیروی انسانی خود را تدوین کنند و اعضای هیات علمی جدید خود را طبق این سند و با توجه به ماموریت های منطقه جذب کنند.
 
به گزارش وبدا، دکتر باقر لاریجانی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در نشست با مسئولین دانشگاه های کلان منطقه آمایشی 2 پس از استماع گزارش دانشگاه های این منطقه در زمینه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی اظهار داشت: جا دارد از دکتر هاشمی تشکر کنیم که بسیاری از این اقدامات در زمان مدیریت ایشان انجام شد و برای دکتر نمکی هم آرزوی موفقیت داریم.
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه طبق ارزیابی، این منطقه انسجام خوبی دارد و فعالیت های مناسبی در دبیرخانه منطقه صورت گرفته است، بر همکاری دانشگاه های مناطق آمایشی تاکید کرد و گفت: تلاش جمعی و تقسیم وظایف بین دانشگاه های مناطق از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه هدف ما این است که تمامی دانشگاه های منطقه با هم رشد کنند، اظهار داشت: تهیه سند برآورد نیروی انسانی که در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آماده شده می تواند با همکاری تمامی دانشگاه ها و برای منطقه و با در نظر گرفتن تمام دانشگاه های استان آماده شود.
 
وی به تلاش دانشگاه ها طی چند سال گذشته در حوزه آموزش اشاره کرد و گفت: اقدامات بسیار خوبی طی این چند سال در دانشگاه ها صورت گرفته و برنامه هایی در حال پیگیری است که تا چند سال پیش آثاری از این برنامه ها وجود نداشت. برنامه های آموزش مجازی و آزمون ها مثال هایی از این برنامه ها است.
 
دکتر لاریجانی درگیر کردن اساتید و دانشجویان را از دیگر نکات مهم در پیشبرد اهداف برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ذکر کرد و اظهار داشت: البته این مشارکت تا حد زیادی انجام شده ولی انتظار این است که روی این مطلب تمرکز بیشتری صورت گیرد.
 
وی به پروژه های انجام شده در مناطق آمایشی اشاره کرد و گفت: مناطق باید با برنامه روشنی این برنامه ها را در سطح ملی پیش ببرند و از ظرفیت مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی می توانند در این مسیر استفاده کنند.
 
معاون آموزشی با بیان این انتظار که باید اثرات برنامه های تحول در مناطق هویدا شود، گفت: در راه اندازی دوره های مجازی اگر ظرفیت خوبی وجود دارد این دوره ها را به صورت ملی برگزار کنیم.
 
وی به اعتباربخشی دانشکده ها و بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: این کار، اقدامی مداوم است و در منطقه به صورت دائم باید یکدیگر را رصد کنند و استانداردها را بهبود بخشند. انتظار این است که تیم رصد دائمی برای اعتباربخشی در مناطق تشکیل شود.
 
دکتر لاریجانی به برنامه های اجرا شده برای توسعه اخلاق حرفه ای اشاره کرد و گفت: مناطق آمایشی که در بخش های مرزی کشور قرار دارند می توانند اقدامات خوبی در زمینه برقراری ارتباطات بین المللی با همسایگان کشور انجام دهند.
 
وی بر لزوم راه اندازی زیرساخت های آموزشی در مناطق اشاره کرد و گفت: از زیرساخت های سایر بخش ها می توانید برای توسعه آموزش بهره برداری کنید و لازم است که گروه های بین دانشگاهی در مناطق آمایشی شکل بگیرد و دانشگاه ها از اساتید و ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه منطقه 2 منطقه فعالی در حوزه آموزش است، اظهار داشت: اقدامات خوبی در زمینه ماموریت های ویژه منطقه، خصوصا کنترل حوادث ترافیکی انجام شده و لازم است مباحث مرتبط با آموزش در این ماموریت بیشتر دیده شود و در آموزش های مهارتی در این حوزه فعال باشیم.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: مناطق باید سند توسعه نیروی انسانی خود را تدوین کنند و جذب نیروی هیات علمی خود را با الگویی مشخص و براساس این برآوردها و در راستای ماموریت هایی که دارند انجام دهند./223/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧ - ٠٩:٠٩ / شماره خبر: ١٨٦٣٦٠ / تعداد نمايش: 1842

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج