وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در نشستی با حضور خیّرین سلامت جنوب غرب استان خوزستان انجام شد:

تقدیر از ۱۰ خیّر حوزه سلامت جنوب غرب خوزستان

 
در نشستی با حضور خیّرین سلامت جنوب غرب استان خوزستان از ۱۰ فعال این عرصه تقدیر شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر شکراله سلمان‌زاده، رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان ضمن قدردانی از حضور و مشارکت خیّرین در حوزه سلامت گفت: با اینکه تامین سلامت مردم وظیفه ای بر عهده وزارت بهداشت و درمان گذاشته شده است ولی بسیاری از مولفه‌های تاثیرگذار بر سلامت از جمله بهسازی محیط، وضعیت آب و فاضلاب و حوادث جاده‌ای در حوزه اختیار ما نیست، اما مردم به ویژه نیکوکاران و خیّرین در این زمینه می‌توانند بسیار کمک‌ کنند.
 
وی با اشاره برنامه مراقبت‌های اولیه سلامت، اظهار داشت: متاسفانه علی رغم تمام تلاش‌های انجام شده بسیاری از اصول مراقبت اولیه سلامت، تاکنون محقق نشده، اما ۲ اصل مهم مشارکت‌های مردمی و همکاری بین‌بخشی از جمله اصولی هستند که اگر محقق نشوند سایر اصول نیز تحقق نخواهند یافت.
 
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه امروزه با حذف بیماری های واگیر، بیشترین آمار مرگ و میر به بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و حوادث جاده‌ای اختصاص دارد، بر مشارکت خیّرین در حوزه سلامت و کاهش میزان مرگ و میرهای ناشی از بیماری های غیر واگیر تاکید کرد.
 
دکتر سلمان زاده از همه خیّرین حاضر در جلسه درخواست کرد تا در این امر خداپسندانه حضور و فعالیت بیشتری داشته باشند و با راه‌اندازی مجمع خیّرین سلامت ضمن شناسایی نیازهای اولویت‌دار منطقه در بخش سلامت بتوانند با برنامه‌ریزی مناسب این مهم را مدیریت کنند. 
 
در ادامه مدیران شبکه های بهداشت و درمان خرمشهر و شادگان گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در این حوزه را ارائه دادند و خیّرین نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.
 
گفتنی است این نشست با حضور رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان، معاون درمان، قائم مقام امور مشارکت های اجتماعی، مدیران شبکه بهداشت و درمان و مراکز بهداشت آبادان، خرمشهر و شادگان، مدیر بهداشت و سلامت سازمان منطقه آزاد اروند، رییس اداره اوقاف آبادان، نیکوکاران و خیّرین سلامت منطقه جنوب غرب استان خوزستان برگزار شد و ۱۰ نفر خیّر برتر با اهدای لوح سپاس مورد تقدیر قرار گرفتند./148/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧ - ١٣:٤٣ / شماره خبر: ١٨٣٧١٠ / تعداد نمايش: 403

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج