وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی خبر داد:

اجرای طرح نذر خون در خراسان رضوی همزمان با هفته وحدت

 
 
مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: همزمان با هفته وحدت (۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول)، طرح نذر خون در استان خراسان رضوی اجرا می شود. 
 
به گزارش وبدا، دکتر سید حمیدرضا اسلامی با بیان این مطلب، خاطرنشان کرد: این برنامه از ۲۹ آبان تا ۴ آذر در تمامی پایگاه‌های اهدای خون خراسان رضوی اجرا می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این سازمان تامین کننده فرآورده های خونی ۵۹ بیمارستان در سطح استان خراسان رضوی است و همکاری و نوعدوستی مردم در این زمینه نقش موثری در تامین خون مورد نیاز بیماران دارد، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون، میزان تولید خون و فرآورده خونی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵ درصدی داشته است.
 
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی بیان کرد: همزمان با ایام هفته وحدت، طرح راه‌اندازی نخستین پایگاه اهدای خون بانوان کشور در مشهد با همکاری شورای مشارکت‌های بانوان در حوزه سلامت کلید خواهد خورد.
 
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در ذخیره سازی و تامین خون مورد نیاز استان در شرایط مناسبی قرار داریم، اما نیاز به تمامی گروه های خونی دائمی است، یادآور شد: همزمان با آغاز فصل سرما میزان مراجعه به پایگاه های اهدای خون کاهش می یابد و این در حالی است که استان‌های خراسان رضوی، تهران، گیلان، مازندران و سیستان و بلوچستان ۵ استانی هستند که نیاز خونی‌شان بیش از سایر استان‌های کشور است./140/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧ - ١١:٠٣ / شماره خبر: ١٨٣٦٩٨ / تعداد نمايش: 319

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج