وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نحوه خدمات رسانی به زائران پیاده حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از نحوه خدمت رساني به زائران پياده ثامن الحجج حضرت علي ابن موسي الرضا (ع) بازديد کرد.

به گزارش وبدا، دکتر حمیدرضا بهرامی در حاشیه این بازدید گفت: ديدن اين اجتماع مردمي و مشارکت سازمان های بین بخشی در خدمات رسانی به زائران بسیار لذت بخش است.

وی ضمن قدردانی از نیروهای بهداشتی و درمانی در خدمات رسانی به زائران پیاده خاطرنشان کرد: تغيير رفتارهايي که مشاهده مي شود نشان دهنده تاثیرگذاری آموزش هاي کارکنان بهداشتي و فرهنگ سازي توسط رسانه ها است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بر استمرار فرهنگ سازی سلامت و مشارکت در این زمینه تاکید کرد و گفت: رسیدن به این مهم، مستلزم کار فرهنگي و مشارکت بيشتر مردم و جامعه مي باشد.     

دکتر بهرامی خاطر نشان کرد: کارشناسان بهداشت محیط در قالب ۱۸۰ تیم بازرسی در مدت حرکت و حضور زائران پیاده در شهر مشهد و در مسیر جاده‌ها منتهی به شهر مشهد برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی مناسب به زائران فعالیت دارند.

وی افزود: گروه های نظارتی و بازرسی به منظور پیشگیری از بروز بیماری ها در دهه آخر صفر در مبادی ورودی کاروان ها و در طول مسیر زائران پیاده حضور داشته و مسیرهای منتهی به مشهد مقدس شامل ملک آباد، بینالود، فریمان، سرخس، کلات، چناران و قوچان را پوشش می دهند.     

وی با اشاره به اینکه در این نظارت ها از تمام ایستگاه های صلواتی و محل های اسکان بین جاده ای و داخل شهری در دو نوبت صبح و عصر بازدید بهداشتی می شود، گفت: کارشناسان بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن ارائه توصیه های بهداشتی درخصوص نحوه پخت و توزیع نذورات در ایستگاه های صلواتی با توجه به برودت هوا بر وضعیت ایمنی محل های اسکان موقت نیز، نظارت می کنند.

وی افزود: تعداد۲۴۴ محل اسکان داخل شهری شامل مدارس، حسینه و سالن های ورزشی، تعداد ۱۴۲ ایستگاه صلواتی ومحل اسکان موقت بین جاده ای برای استقبال از زائران پیاده پیش بینی شده که همگی دارای رابط بهداشت و درمان می باشند که  آموزش های لازم را دیده اند.

دکتر بهرامی تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می توانند با سامانه ۱۹۰(سامانه نظام پاسخگویی سلامت کشور) تماس حاصل کنند./140/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧ - ٠٩:٤٧ / شماره خبر: ١٨٣٢٦٤ / تعداد نمايش: 517

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج