وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد:

راه اندازی شبکه اینترانت بیمارستانی برای اولین بار در کشور

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شبکه اینترانت بیمارستانی برای نخستین بار در کشور با قابلیت اتصال آنلاین به سیستم های اطلاعات سلامت (HIS)   در بیمارستان های سبزوارراه اندازی شد.

به گزارش وبدا، دکتر محمد نعمت شاهی با اعلام این خبر اظهار داشت: شبکه اینترانت بیمارستانی با هدف توسعه فناوری اطلاعات در حوزه سلامت و نظارت بر ارائه خدمات ارائه شده، برای نخستین بار در بیمارستانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه دسترسی همه مردم به خدمات درمانی استاندارد و مورد نیاز، یکی از اصلی ترین برنامه ها و اهداف این سامانه است، افزود: در حال حاضر، اصلی ترین معضلات حوزه درمان در کشور، تقاضاهای القایی و غیر ضرور به منظور انجام خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی مانند آزمایشات، رادیوگرافی و سونوگرافی توسط بیماران و پزشکان است که بار مالی بسیاری را برای بیمار و بیمارستان به همراه دارد.

معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه انجام خدمات درمانی غیر ضرور باعث افزایش هزینه ها در حوزه سلامت می شود، تصریح کرد: شبکه اینترانت بیمارستانی با فراهم کردن نظارت لحظه ای و آنلاین سیستم های فناوری اطلاعات سلامت (HIS) در بیمارستان ها، مانع از انجام خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی غیر ضرور و تکراری در یک یا چند بیمارستان برای بیمار می شود.

دکتر نعمت شاهی با اشاره به راه اندازی فاز نخست این سامانه در تمام بیمارستان های تابعه دانشگاه، خاطرنشان کرد: لازمه راه اندازی اینترانت بیمارستانی، یکسان سازی سیستم های اطلاعات سلامت بیمارستان ها است که خوشبختانه در حال حاضر، این امر در همه بیمارستان های سبزوار به صورت یکپارچه با موفقیت انجام شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧ - ٠٨:٤٠ / شماره خبر: ١٨٣٢٦٠ / تعداد نمايش: 481

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج