وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در آستانه اربعین حسینی انجام شد؛

اعزام 31 کارشناس بهداشت محیط به عراق/ انجام تمهیدات بهداشتی لازم برای زائران اربعین

با توجه به اهمیت کنترل عوامل محیطی به ویژه آب و غذای زائرین اربعین حسینی، مرکز سلامت محیط  و کار وزارت بهداشت با هماهنگی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین کشور در قالب تیم سلامت مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، تعداد ۳۱ نفر از کارشناسان مهندسی بهداشت محیط را به کشور عراق اعزام کرد.

به گزارش وبدا، رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: یکی از مزیت های تیم اعزامی نسبت به سال های قبل، همراهی پنج نفر از کارشناسان بهداشت محیط خانم همراه تیم اعزامی است. تعداد ۹ نفر از کارشناسان بهداشت محیط اعزامی در نجف اشرف، ۱۰ نفر در کربلای معلی و ۱۰ نفر در بین راه نجف به کربلا و ۲ نفر در کاظمین مستقر شده اند.

مهندس سیدرضا غلامی افزود: فعالیت های تیم ها با توجه به تاریخ اعزامشان از ۲۵ مهر در بین راه و ۲۶ مهر در نجف و ۲۷ مهر در کربلا و کاظمین شروع شده است.

وی به تکالیف تیم اعزامی به عراق اشاره کرد و گفت: هماهنگی با مسئولین مرکز پزشکی برای پیشبرد اهداف و همراهی نمایندگان مرکز پزشکی در عراق، هماهنگی با مسئولین وزارت بهداشت عراق طبق تفاهم نامه با عراق، هماهنگی با مسئولین ستاد بازسازی عتبات و مسئولین عتبات مستقر در نجف، کربلا و کاظمین جهت همکاری، هماهنگی با مسئولین موکب ها جهت همکاری، آموزش خادمین موکب ها، آموزش زائرین، بازدید و نظارت بهداشتی از موکب ها و تاسیسات بهداشتی و محل های پخت غذا، کلرسنجی آب مصرفی و در صورت نیاز کلرزنی با قرص کلر در اختیار، سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی (دمای مواد غذایی، سنجش روغن)، کنترل مدیریت پسماند و پساب از جمله اقدامات تیم اعزامی خواهد بود.     

مهندس غلامی با تشریح مهمترین فعالیت های انجام شده تا ۲۷ مهرماه، یادآور شد: کل بازدید بهداشتی انجام شده ۳۴۵ مورد،  کلرسنجی انجام شده از آب شبکه های توزیع و مخازن ۱۴۳، مقدار آب مخازن کلرزنی شده با قرص کلر ۶۳۵۰۰ لیتر، کل سنجش انجام شده با تجهیزات پرتابل ۹۱ مورد، نظارت بر طبخ و توزیع غذای زائرین ایرانی ۸۵ مورد، آموزش به زائرین در بحث بهداشت محیط، بهداشت فردی و بهداشت موادغذایی ۱۲۲۹ نفر، آموزش به خادمین موکب ها در بحث بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی ۹۱۳ نفر بوده است./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ١٣:١٤ / شماره خبر: ١٨٢٥٠٦ / تعداد نمايش: 890

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج