وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در تبريز؛

مدیریت درمان سکته های قلبی و مغزی از اولویت هاي وزارت بهداشت است

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: حدود 35 هزار فرد مبتلا به سکته قلبی در 54 بیمارستان کشور در 24 شهر کشور با اجرای برنامه مراقبت هاي سكته مغزي نجات یافته اند.


 به گزارش وبدا؛ دکتر قاسم جان بابایی در دومین روز سفر خود به استان آذربایجان شرقی از مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) تبریز بازدید و روند پیشرفت بخش های در دست توسعه نازایی، بلوک های زایمان، اتاق عمل و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی این مرکز را مورد ارزیابی قرار داد، این مرکز به زودی به مرکز سلامت جامع زنان تبدیل مي شود.

دکتر جان بابایی همچنین با حضور در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز، واحد جامع مراقبت های سکته مغزی این مرکز را افتتاح کرد. وي در حاشیه افتتاح اين بخش، گفت: مدیریت درمان سکته های قلبی و مغزی از اولویت هاي وزارت بهداشت است.

وي افزود: حدود 35 هزار نفر مبتلا به سکته قلبی در 54 بیمارستان در 24 شهر کشور با اجرای این برنامه نجات یافته اند. همچنین 55 بیمارستان کشور در 25 شهر كشور با استفاده از مدیریت درمان سکته های مغزی به 3500 نفر مبتلا به سکته مغزی خدمت رساني كرده اند.

معاون درمان وزیر بهداشت در ادامه اين سفر، از کلینیک تخصصی سطح ۳ و ۴ دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز بازدید به عمل آورد.

دکتر جان بابایی همچنين، از بیمارستان اسکو و بخش تازه تاسیس سلامت روان این مرکز بازدید به عمل آورد. بخش سلامت روان بیمارستان اسکو در راستای پیشگیری و درمان اختلالات روان فعالیت خود را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش، فرماندار شهرستان اسکو در این بازدید با دکتر جان بابایی در خصوص مسائل امنیت جاده ها و پیشگیری از عوامل تصادفات جاده ها به گفتگو پرداخت. به گفته مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مرکز سلامت و ترافیک دانشگاه، پژوهش و آموزشهای قابل توجهی در حوزه افزایش امنیت جاده ای دارد و در کاهش تصادفات و سوانح جاده ای نقش حائز اهمیتی ایفا می کند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١٩:١٣ / شماره خبر: ١٨٢١٣٩ / تعداد نمايش: 520

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج