وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد:

آغاز ثبت ملی اطلاعات پرستاران در سامانه صلاحیت حرفه ای

 
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت از آغاز ثبت ملی اطلاعات پرستاران در سامانه صلاحیت حرفه ای و شغلی خبر داد و گفت: پرستاران و گروه های هدف در یک فرصت یک ماهه نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند. 
 
به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی با اعلام این خبر، اظهار داشت: با توجه به مصوبه شورای صدور پروانه صلاحیت حرفه ای در جهت جمع آوری اطلاعات دقیق و به روز کادر پرستاری در تمام بخش های کشور، برنامه ثبت ملی اطلاعات پرستاران و گروه های وابسته شامل همکاران پرستار، اتاق عمل، هوشبری، فوریت های پزشکی، بهیار، کمک پرستار و کمک بهیار آغاز شده است.  
 
وی افزود: در مرحله اول، سه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سمنان و نیشابور به عنوان دانشگاه های منتخب برای اجرای این برنامه اعلام امادگی کرده اند. 
 
معاون پرستاری افزود: از پرستاران و گروه های وابسته چه افراد شاغل و چه بازنشسته یا بیکار تقاضا می شود در یک فرصت یک ماهه (مهرماه) با مراجعه به سایت مرکز صلاحیت حرفه ای پرستاران به نشانی Rn.behdasht.gov.ir نسبت به ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری اقدام کنند. این کد در مرحله صدور پروانه صلاحیت حرفه ای و شغلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 
 
دکتر حضرتی ادامه داد: این اطلاعات در مرحله بعد، توسط بانک های اطلاعاتی موجود در وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری کشور اعتبارسنجی شده و از اطلاعات جمع بندی شده جهت برنامه ریزی نیروی انسانی استفاده خواهد شد. 
 
وی از تمام همکاران گروه پرستار در سه دانشگاه تبریز، اصفهان و نیشابور خواست تا با مراجعه به سامانه صلاحیت حرفه ای پرستاران نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند. همچنین مدیران پرستاری، گروه پرستاری را برای ثبت اطلاعات ترغیب کنند. /۲۲۸

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٤ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٣٣ / شماره خبر: ١٨١٥٣٠ / تعداد نمايش: 160150

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج