وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس بسیج جامعه پزشکی استان یزد خبر داد:

برپایی پنجمین بیمارستان صحرایی شهدای جامعه پزشکی در یزد

پنجمین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی استان یزد برپا شد.

به گزارش وبدا، جواد قادری با اعلام این خبر گفت: در این بیمارستان تعداد 25 پزشک و 170 نفر از پرسنل بهداشتی، درمانی شامل پرستار، ماما، جراح و منشی در 55 چادر انفرادی خدمات تخصصی، فوق تخصصی و پاراکلینیکی به مراجعین ارائه می کنند.

قادری افزود: سه دستگاه اتوبوس شامل اتوبوس آمبولانس، اتوبوس انتقال خون و اتوبوس دیابت، دو دستگاه مینی بوس و یک یونیت دندانپزشکی، هشت جایگاه تریاژ شامل هفت تریاژ پزشک عمومی و یک طب اورژانس در این بیمارستان مستقر هستند.

وی تصریح کرد: در پنجمین بیمارستان صحرایی شهدای جامعه پزشکی استان یزد، خدمات آزمایشگاه، سونوگرافی، اکو، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، اتاق عمل سرپایی، طب کار و مدیریت بلایا برای مراجعان انجام می شود.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان یزد خاطرنشان کرد: بیمارانی که به این بیمارستان مراجعه می کنند در صورت نیاز به بیمارستان های شهید صدوقی، شهید دکتر رهنمون، شهدای محراب و بیمارستان فاطمه الزهرای مهریز ارجاع می شوند که ارائه خدمات درمانی برای آنان صد درصد رایگان است.

وی یادآور شد: در داروخانه مستقر در این بیمارستان تا سقف 20 هزار تومان نسخ بیمه ای از سهم بیمار و سقف 10 هزار تومان از نسخ آزاد به بیماران پرداخت می شود. همچنین پیش بینی می شود که در این بیمارستان، تعداد 10 هزار نفر ویزیت شوند.

گفتنی است، همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس پنجمین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی استان یزد با حضور رییس و مسئولان دانشگاه، معاون استاندار، امام جمعه و فرماندار مهریز و رییس بسیج جامعه پزشکی کشور افتتاح شد. پنجمین بیمارستان صحرایی تخصصی و فوق تخصصی شهدای جامعه پزشکی از سوم تا ششم مهرماه در شهرستان مهریز واقع در ورزشگاه شهدای دهستان خورمیز دایر است./143/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - ١٤:٤٨ / شماره خبر: ١٨١٤٨٢ / تعداد نمايش: 521

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج