وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوي وزارت بهداشت در خصوص هجمه های اخیر به وزیر بهداشت در نشست خبري هفتگي:

برخی از جریانات رسانه ای می خواهند يك مدير جهادي، پرتحرك و دلسوز را به مديري كم تحرك تبديل کنند

سخنگوي وزارت بهداشت گفت: دكتر هاشمي به عنوان يكي از بهترين چشم پزشكان دنيا و يكي از دانشمندان يك درصد برتر جهان محسوب مي شود كه با انتخاب رييس جمهور و رأي بالاي نمايندگان مجلس براي سمت وزارت انتخاب شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی با بیان این مطلب افزود: وزیر بهداشت در دوره قبل و اين دوره براي سمت وزارت راغب نبودند و با اصرار پذيرفتند و در مدت وزارت خود تاكنون ٣٨٠ سفر استاني رفته و در هر كدام از سفرها به چند شهر مجاور نيز سر زده اند.
 
وی با اشاره به این که دكتر هاشمي در اين سفرها به نقاط محروم رفته و با تك تك مردم، بيماران ، پرسنل و كادر درمان مواجه شده و به گفت و گو پرداخته اند، گفت: در دو هفته گذشته سفر به استان هاي خراسان شمالي، جنوبي، آذربايجان غربي، شرقي، يزد، اروميه، اهواز و مشهد از جمله فعاليت هاي وزير بهداشت براي بازديد از مراكز درماني و پيگيري روند ساخت پروژه هاي بهداشتي درماني و باخبر شدن از وضعيت سلامت مردم بوده است. 
 
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با بیان این که آيا درست است كه بعضي از جريانات رسانه اي كه ازقضا از بيت المال و شبه بيت المال تأمين مي شوند، يك مدير جهادي، پرتحرك و دلسوز را به مديري كم تحرك و خمود تبديل كنند؟ ، افزود: بالاخره كار زياد درصد مواجهه با مردم را افزايش مي دهد و ممكن است كه ايشان در برخورد با مردم گاهي از شوخي استفاده كنند. 
 
دکتر حریرچی  همچنین گفت: دكتر هاشمي فردي دلسوز هستند كه با بيماران رابطه عاطفي برقرار كرده و گاهي براي ازبين بردن فضاي خشك و معذب بودن شوخي مي كنند اما اينها باعث نمي شود كه ايشان پيگير جدي مشكلات مردم نباشند. 
 
سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه گفت: از طرفي مديران و مسئولان ابزارهاي مديريتي خود و خصوصيات شخصيتي مخصوص دارند.
 
دکتر حریرچی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که نبايد از دستاوردهاي مهم حوزه سلامت غافل شد، افزود:  همين خبر حذف تراخم از كشور خبر بسيار مهمي است كه رسانه ها بجاي پرداختن به آن، به حاشيه ها مي پردازند.
 
وی در پایان گفت: خبر مهم ديگر برتر شدن ايران در زمينه مبارزه با بيماري هاي غيرواگير است كه قرار أست از سوي سازمان ملل، ايران مورد تقدير قرار گيرد، رسانه ها چرا بر اين اخبار مانور نمي دهند و فقط بر اخبار منفي متمركز مي شوند؟ لذا رسانه ها مخصوصا آنهايي كه از بيت المال تامين مي شوند بايد توجه كنند./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - ١٥:١٣ / شماره خبر: ١٨١٤٨٠ / تعداد نمايش: 1133

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج