وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فنی مرکز بهداشت استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

اجرای طرح همگانی واکسیناسیون اهداکنندگان مستمر خون به منظور پیشگیری از هپاتیت در استان سیستان و بلوچستان

معاون فنی مرکز بهداشت استان سیستان و بلوچستان، گفت: به منظور پیشگیری از بیماری هپاتیت، طرح همگانی واکسیناسیون اهدا کنندگان مستمر خون با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و سازمان انتقال خون در استان آغاز شد.

به گزارش وبدا، دکتر خداداد شیخ زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح بسیج همگانی واکسیناسیون هپاتیت برای اهداکنندگان مستمر خون، در راستای دستیابی به اهداف کنترل و حذف بیماری هپاتیت های ویروسی B و C  در قالب  گروه سنی 29 سال به بالا و به صورت همزمان در کل کشور از اول مهرماه  در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز و تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت.

معاون فنی مرکز بهداشت استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این مطلب که هپاتیت های ویروسی به عنوان تهدیدی بزرگ برای سلامت عمومی از سوی سازمان جهانی بهداشت مطرح شده است، هدف از اجرای این برنامه ملی را گامی در جهت به صفر رساندن خطر بیماری های قابل انتقال از طریق خون و فرآورده های خونی و ایمن سازی اهداکنندگان مستمر و با سابقه خون عنوان کرد.

به گفته وی اهداکنندگان خون  می توانند  در مرکز استان با مراجعه به سازمان انتقال خون و در شهرستان ها با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، واکسن هپاتیت را دریافت کنند. در حال حاضر، این طرح در شهرستان های زاهدان، خاش و سراوان در حال اجرا است./119/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٢٧ / شماره خبر: ١٨١٤٥٩ / تعداد نمايش: 460

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج