وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی:

تمامی امکانات خوابگاه ها و واحدهای رفاهی، آماده خدمت رسانی به دانشجویان است

معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در جریان ثبت نام از دانشجویان جدید مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ این دانشگاه گفت: تمامی امکانات خوابگاه ها و واحدهای رفاهی دانشگاه، آماده خدمت رسانی به دانشجویان است.
 
   به گزارش وبدا،  دکتر " حسن شاکری " ضمن بیان این مطلب افزود: معاونت فرهنگی – دانشجویی در تابستان امسال با حمایت ریاست دانشگاه و پشتیبانی معاونت توسعه، برنامه هایی را در جهت بهینه سازی فضاهای مورد استفاده دانشجویان همچون خوابگاه ها اجرا کرد و با اجرای این برنامه ها، مشکلات و آنچه به عنوان نقاط ضعف امکانات رفاهی دانشجویی دانشگاه از سوی دانشجویان و یا مسئولان واحدها مطرح بود، رفع شد.
 
    وی در عین حال، درباره برنامه های بلندمدت معاونت فرهنگی – دانشجویی درباره خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه گفت: دغدغه ریاست دانشگاه و این معاونت، ساخت و تجهیز خوابگاه های جدید برای دانشجویان است تا استانداردهای لازم برای اسکان دانشجویان را داشته و رفاه هر چه بیشتر آنان را در پی داشته باشد.
 
   دکتر شاکری افزود: مکاتبات بسیاری با ادارات و سازمان های مختلف همچون شهرداری ها شده، تا آنها بتوانند زمینی را جهت احداث خوابگاه های مناسب و استاندارد دانشجویی ، در اختیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی قرار دهند، اما تا تحقق این هدف، با تکمیل امکانات، بازسازی و بهینه سازی خوابگاه های دانشگاه، سعی در ایجاد آرامش و رفاه دانشجویان در مسیر ادامه تحصیل آنان شده است.
 
   وی ادامه داد: ضمن آنکه با بهبود وضعیت ایاب و ذهاب دانشجویان از خوابگاه ها به دانشگاه و بالعکس، مشکلات این بخش نیز مرتفع شده است.
 
   معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با اشاره به مشارکت تمامی بخش های ذیربط و همچنین تشکل ها، کانون ها و انجمن های علمی دانشجویی برای استقبال از دانشجویان جدید ، تاکید کرد: معتقدم که " دانشگاه برای همه و همه برای دانشگاهند " ، و لذا همه تلاش می کنیم تا شرایطی برای رشد و تعالی خود و دانشجویان فراهم کنیم .
 
    دکتر شاکری افزود: همه با مشارکت یکدیگر، سعی خواهیم کرد تا دانشجویان مسیر علم اندوزی را با آرامش خاطر طی کنند و برای حضور در صحنه اجتماع و مسئولیت پذیری آماده شوند. 
 
    گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی هم اکنون دارای پنج خوابگاه دانشجویی در سطح شهر تهران است که سه واحد آن برای اسکان دختران دانشجو و دو واحد نیز برای پسران دانشجو در نظر گرفته شده است.
 
    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی تخصصی و هشت مرکز تحقیقات، به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص در رشته های خاص سه حوزه سلامت  ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) مانند رشته های "کاردرمانی، گفتاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی، روانشناسی ، مشاوره خانواده، سالمند شناسی و همچنین روانپزشکی، روانشناسی بالینی و پرستاری توانبخشی " می پردازد که در برخی از  آنها به عنوان تنها برگزارکننده دوره های تحصیلات تکمیلی و phd  و یا نخستین مجری دوره های تحصیلات تکمیلی در کشور و حتی کشورهای منطقه شناخته شده است.
 
   دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان فوق تخصصی و دو مرکز تخصصی، تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انواع خدمات پزشکی – توانبخشی را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:٥٣ / شماره خبر: ١٨١٤٢٢ / تعداد نمايش: 439

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج