وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت در گلستان مطرح كرد:

ایجاد نظام ارجاع الکترونیک و سطح بندی خدمات و استحقاق سنجی مهم ترین راهکار در صرفه جویی و کاهش هزینه ها

 
 
 
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر برای اغلب خدمات پرهزینه راهنمای بالینی نوشته شده و استاندارد خدمت هم انجام شده است.
 
 
به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در جلسه نظام ارجاع الکترونیک و سطح بندی خدمات که  در دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار شد، گفت: ایجاد نظام ارجاع الکترونیک و همچنین سطح بندی خدمات و استحقاق سنجی در شرایط فعلی، مهم ترین راهکار جهت صرفه جویی و کاهش هزینه ها است.
 
وي افزود: در حال حاضر برای اغلب خدمات پرهزینه، راهنمای بالینی نوشته شده و استاندارد خدمت هم انجام شده است.
 
در این نشست دکتر کبیر، مشاور عالی رییس دانشگاه علوم پزشكي گلستان نیز ضمن ارائه گزارش از استقرار نظام ارجاع الکترونیک در استان به چالش های آن در استان اشاره کرد و خواستار رفع موانع و مشکلات موجود جهت هر چه بهتر اجرایی شدن این این خدمت در استان شد.
 
بر اساس این گزارش دکتر جان بابایی همچنین با حضور در هجدهمین کنگره سالانه اعصاب کودکان ایران که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان و با حضور استاندار گلستان، دکتر غفرانی، رییس هیجدهمین کنگره اعصاب، دکتر فاضل، رییس دانشگاه و جمعی از مسئولین کشوری، استانی و دانشگاهی برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه ساختار درمان و بیمارستانی کشور در نظام سطح بندی را به اتمام رسانده ایم، تاکید کرد: سطح بندی و نظام ارجاع بايد در کنارهم و به طورکامل اجرا شود.
 
وی همچنين با اعلام اینکه استان گلستان در اجرای نظام ارجاع در کشور پیشرو و پیشتاز است از حاضران درگنگره خواست حتما از نظام ارجاع استان گلستان بازدید کنند.
 
وی تصریح کرد: در بحث نظام ارجاع الکترونیک و نوبت دهی الکترونیک در کلینیک ها اقدامات موثر و خوبی در گلستان انجام شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ١٨:٣٩ / شماره خبر: ١٨١٠٧٦ / تعداد نمايش: 497

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج