وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس:

در شرایط تحریم، حوزه های آموزش و سلامت نباید آسیب ببینند

 
 
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه ایران و مشکلات اقتصادی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: نمایندگان مردم در مجلس به طور جدی به دنبال این هستند که در زمان تحریم ها، آموزش و سلامت در کشور آسیب نبینند و برای تامین نیازهای دارویی و تجهیزات پزشکی، از ارز دولتی استفاده شود.
 
شهاب نادری در گفتگو با خبرنگار وبدا، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: با مدیریت صحیح وزیر بهداشت، مشکلی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور نداریم و نظارت های بسیار خوبی در این زمینه در حال انجام است، اما عده ای به جای کمک کردن به دولت و مردم، اخلال گری می کنند که نیروهای قضایی و امنیتی به این موضوع ورود پیدا کرده اند تا با کسانی که احتکار، گران فروشی و کم فروشی می کنند، برخورد جدی شود.
 
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس گفت: در حوزه سلامت، تنها وزیری که توانسته موفق باشد و خدمات خوبی به مردم ارائه دهد، دکتر هاشمی بوده است و امیدواریم که این خدمات، ادامه دار باشد و دولت نیز در تامین منابع مورد نیاز طرح تحول سلامت، کمک های بیشتری کند.
 
وی ضمن تقدیر از سفر اخیر وزیر بهداشت به مناطق زلزله زده ثلاث باباجانی، گفت: حضور چندباره وزیر بهداشت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه و پیگیری مشکلات بهداشتی و درمانی این مناطق، قابل تحسین است.
 
نادری اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان های اورامانات با جمعیت ۳۰۰ هزار نفر، یک بیمارستان در جوانرود فعالیت دارد و خوشبختانه بیمارستان پاوه، 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات آن توسط وزارت بهداشت تامین شده است.
 
وی تصریح کرد: با مساعدت دکتر هاشمی، منابع لازم برای تکمیل بیمارستان شهرستان روانسر تامین می شود و در نقشه این بیمارستان مشکلی وجود داشت که وزیر بهداشت آن را برطرف کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.
 
نماینده مردم پاوه و اورامانات با اشاره به بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان در حال ساخت شهرستان ثلاث باباجانی، گفت: با اعلام وزیر بهداشت، مشکلی برای تکمیل این بیمارستان وجود ندارد و پیمانکار می تواند ساختمان این بیمارستان را تکمیل کند و در دو سه ماه آینده این بیمارستان، به بهره برداری می رسد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٣ شهريور ١٣٩٧ - ٠٨:٥٧ / شماره خبر: ١٨١٠٧٠ / تعداد نمايش: 516

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج