وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزير بهداشت و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت در جلفا:

منطقه آزاد ارس، پتانسيل تبدیل شدن به قطب توليد وسايل يكبار مصرف استريل را دارد

 
 
 
 
مشاور وزير بهداشت و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت، گفت: امروز، در زمينه توليد داخل و صادرات آنها در بستر مناسبي قرار گرفته ايم و اميدواريم با تلاش و همت مضاعف توليدكنندگان داخلي، صادرات ٢٤٠ ميليون دلاري به طور كامل محقق شود.
 
به گزارش وبدا، دكتر رضا مسائلي در مراسم آغاز عمليات اجرايي خط دوم تولید انواع دستکش لاتکس، وینیل و نتیریل در جلفا با بيان اينكه ٧ كارخانه توليدكننده دستكش پزشكي و استريل در كشور فعاليت دارند، اظهار داشت: اين خط توليد كه امروز عمليات اجرايي آن آغاز مي شود، هشتمين توليدكننده دستكش در كشور خواهد بود كه در  زمینه توليد دستكش هاي پزشكي، استريل و يكبار مصرف فعاليت دارد. 
 
وي افزود: طبق برآوردهاي مديريت شركت آذر دستكش ارس، اين خط توليد، ظرف ١٨ ماه آينده به بهره برداري مي رسد و متعهد شده اند كه صادرات ٥ ميليون يورويي منطقه را تامين خواهند كرد.
 
دكتر مسايلي خاطرنشان كرد: اداره كل تجهيزات پزشكي، رشد ١٠ برابري صادرات تجهيزات پزشكي را هدف گذاري كرده و در اين راستا گام برمي دارد تا از صادرات ٢٤ ميليون دلاري در سال ٩٦ به رقمي بالغ بر ٢٤٠ ميليون دلار در سال ٩٧ دست پيدا كنيم. 
 
مشاور وزير بهداشت و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت ادامه داد: در ابتدا كه اين هدف را سرلوحه برنامه هايمان قرار داديم، برخي افراد تصور مي كردند که این امر محقق نمي شود، اما امروز، در زمينه توليد داخل و صادرات آنها در بستر مناسبي قرار گرفته ايم و اميدواريم با تلاش و همت مضاعف توليدكنندگان داخلي به طور كامل محقق شود.
 
وي با بيان اينكه شرايط كنوني كشور شرايط سختي است، تصريح كرد: در حال حاضر، كشور با فشار هاي اقتصادي و رسانه اي روبرو است و لذا ضرورت دارد که تلاش مان را مضاعف كنيم.
 
مشاور وزير بهداشت و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت با اشاره به توليد ملزومات يكبار مصرف استريل و پزشكي در منطقه آزاد ارس، تصريح كرد: در جلسه اي با حضور مديرعامل منطقه آزاد ارس، صحبت هايي در مورد اينكه اين منطقه به قطب توليد وسايل يكبارمصرف استريل تبديل شود صورت گرفت كه با توجه به موقعيت جغرافيايي و پتانسيل هاي منطقه، اين ايده قابليت عملي شدن دارد و وزارت بهداشت نيز از اين ايده استقبال خواهد كرد./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ١٢:٣٣ / شماره خبر: ١٨١٠٥٨ / تعداد نمايش: 544

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج