وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزير بهداشت در حاشيه همایش سراسری معاونان غذا و داروی دانشگاه های سراسر کشور:

تشديد نظارت در حوزه دارو و تجهيزات پزشكي/ مردم در صورت مشاهده تخلف، آنها را به شماره ١٩٠ گزارش دهند

 

وزير بهداشت گفت: در آینده برای خریدها به شرکت‌ هایی اتکا می‌ کنیم که در روزهای سخت در کنار وزارت بهداشت ماندند.

 

به گزارش وبدا، دكتر سيدحسن هاشمي در حاشيه همایش سراسری معاونان غذا و داروی دانشگاه های سراسر کشور درخصوص نظارت در حوزه دارو و تجهيزات پزشكي اظهار داشت: در حوزه دارو نظارت ها شديدتر است، اما كافي نيست. همچنین درحوزه تجهيزات پزشكي هم نظارت ها بايد تشديد شود.

 

دكتر هاشمي افزود: بخشي از نظارت ها نرم افزاري بوده و تحت كنترل كامل است، به اين صورت كه هر محصولي كه وارد كشور مي شود كدگذاري شده و از گمرك تا مصرف كننده قابل تعقيب است. 

 

وزير بهداشت درخصوص نظارت دانشگاه ها خاطرنشان كرد: درعين حال دانشگاه ها نيز اهرم هاي نظارتي خوبي دارند، اما اينها نافي اين نيست كه مردم كمك نكنند، مردم درصورت مشاهده تخلف و مواردي مانند احتكار دارو، كالاها و تجهيزات پزشكي بايد آنها را به شماره ١٩٠ گزارش دهند.

 

دكتر هاشمي تصريح كرد: تامين ارز مورد نياز براي دارو و تجهيزات پزشكي نيز طبق قول رييس جمهور عمل خواهد شد و در اين زمينه مشكلي وجود نخواهد داشت و نرخ ارز تا پايان فروردين ماه سال ٩٨ همين ميزان خواهد بود.

 

وزير بهداشت گفت: البته ارز دولتی به مکمل‌ های خارجی که برای بدنسازی و مصارف غیر دارویی استفاده می شوند تعلق نگرفته بلکه به مکمل ها ارز غیر رسمی تعلق می‌گیرد. ٢٢ هزار قلم دارو و تجهيزات پزشكي نیز مشمول ارز رسمي مي شوند. در عین حال دولت برای تامین ارز در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و ملزومات مصرفی تمام پیش بینی‌ های لازم را انجام داده است.

 

دكتر هاشمي در پاسخ به سوالی درباره عدم همکاری برخی شرکت‌ های تولید و توزیع کننده دارو و تجهیزات پزشکی نیز بيان كرد: شخصی ‏که کاسب است، فکر آینده را هم می كند. خوش رفتاری یکی از مهمترین روش‌ های موفقیت در کسب و کار است که موجب افزایش روزافزون مشتري می شود. 

 

وزير بهداشت گفت: این روزها بالاخره ‏می‌ گذرد، اما بیمارستان‌ ها در جای خود باقی خواهند ماند. در نتیجه برای شرکت‌ ها که با بیمارستان ها کار می کنند و در این روزها همکاری نکردند، مجازات‌ هایی در نظر خواهیم گرفت. ‏

 

وزير بهداشت با بيان اينكه در آینده نیز برای خریدها به شرکت‌ هایی اتکا می‌ کنیم که در روزهای سخت در کنار وزارت بهداشت ماندند، افزود: معمولا شرکت‌ های خرده پا و تازه كار همكاري نمي كنند و قدیمی‌ تر ها در این زمینه با اخلاق‌ تر رفتار می‌ کنند.‏/ ٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧ - ١٧:٤٤ / شماره خبر: ١٧٩٩٨٨ / تعداد نمايش: 576

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج