وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در دیدار با مدیرعامل ایرنا:

ارز مورد نیاز دارو تامین می شود

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: ارز مورد نیاز دارو تامین می شود.
 
به گزارش وبدا، دکتر غلامرضا اصغری در دیدار با دکتر سید ضیاء هاشمی، مدیرعامل ایرنا در محل خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان این مطلب افزود: در شرایط فعلی که بحث تهدیدها، تحریم ها و نحوه تامین ارز ممکن است بر تامین کالاهای اساسی و از جمله دارو تاثیر بگذارد، مسئولان وزارت بهداشت و دستگاه های مرتبط در تلاش هستتند که این مشکلات به حداقل ممکن برسد و خوشبختانه تاکنون بازار دارو به انحای مختلف مدیریت شده است تا حتی المقدور خللی در تامین داروی بیماران به وجود نیاید. 
 
وی اظهار داشت: امروز در کارگروهی در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حل مشکلات ارزی جهت واردات تجهیزات پزشکی و دارو و مواد اولیه دارویی تصمیمات مهمی گرفته شد و با این تصمیمات، بخش عمده ای از مشکلات فرآیند تامین ارز واردات این کالاها در شرایط فعلی برطرف می شود. 
 
دکتر اصغری ادامه داد: از رسانه ها به ویژه رسانه های رسمی انتظار می رود که بیش از همیشه حامی دولت خود باشند و در تبیین واقعیت‌های موجود برای مردم بکوشند، فضای جنگ روانی علیه دولت و نظام توسط دشمنان مدتهاست به راه افتاده و گسترش یافته است و دشمنان نظام تلاش می کنند تا با انتشار اخبار نادرست، قلب واقعیات، سیاه‌نمایی و بزرگنمایی مشکلات در زمینه تامین ارز و کالاهای اساسی به طور اخص دارو، در بین مردم نارضایتی ایجاد کنند.
 
رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: به نظر می رسد در شرایط فعلی باید از دولت بیشتر از همیشه حمایت کرد. زیرا دولت و کشور درگیر یک جراحی اقتصادی هستند. این جراحی مثل هر جراحی دیگری قاعدتا عوارض و مشکلاتی را به همراه دارد، همزمان جنگ روانی دشمنان علیه کشور نیز بیشتر از همیشه است و سرمایه گذاری های بسیاری با هدف شکل دهی به افکار و تشویش اذهان عمومی در این زمینه انجام شده است. 
 
وی بیان کرد: جامعه در حال حاضر نیاز به آرامش دارد و باید در راستای آرامش مردم و رفع دغدغه ها و نگرانی های کاذب حرکت کرد. دولت اقدامات مهمی برای ایجاد آرامش در حوزه های مختلف از جمله غذا و دارو و کالاهای اساسی انجام می دهد که بعضا در رسانه ها کمتر منعکس شده یا می شود و یا  به راحتی از آن عبور می شود و حتی در برخی رسانه ها بیشتر اخبار منفی مورد توجه قرار می گیرد.
دکتر اصغری با اشاره به اینکه باید از شرایط موجود درک درستی داشت، تصریح کرد: لازم است کارهای مفید، موثر، سازنده و تلاش های بی وقفه مسئولان و همه دلسوزان و فعالان اقتصادی و اجتماعی برای رفع مشکلات نیز در کنار نقدها یا معضلات حل نشده اطلاع رسانی شود و در زمین بیگانه نباید بازی کرد، البته این یک بیان مساله هست و قاعدتا چگونگی انجام آن و نحوه تحقق آن، موضوعی حرفه ای و فنی است که باید توسط اصحاب رسانه و اهل فن برای آن راهبرد و راهکار و برنامه مشخص شود و خبرگزاری ایرنا و بسیاری از اهالی رسانه می توانند این بار را به منزل رسانند.
 
دکتر اصغری پس از دیدار با سید ضیاء هاشمی مدیرعامل ایرنا، از بخش های مختلف این سازمان از جمله اتاق خبر و گروه های خبری اداره کل اخبار داخلی و خارجی خارجی بازدید کرد و در جریان روند تهیه و تولید گزارش های خبری و تصویری و نیز انتشار آنها روی خروجی های سازمان قرار گرفت.
 
همچنین رییس سازمان غذا و دارو در نشست خبری با خبرنگاران ایرنا، به پرسش های آنان در زمینه موضوعات مختلف از جمله کیفیت و کمیت کنترل و نظارت بر تولید، واردات، نگهداری و توزیع دارو و غذا و همچنین تجهیزات، اقلام پزشکی و فرآورده های آرایشی و بهداشتی پاسخ داد./225/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧ - ٠٨:٠٥ / شماره خبر: ١٧٩٩٦٥ / تعداد نمايش: 234

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج