وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس سازمان غذا و دارو در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو:

شرکت هایی که شرطی فعالیت کنند، حذف می شوند

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اتمام حجت با شرکت های دارویی برای تامین نیاز بازار، گفت: شرکت هایی که شرطی فعالیت کنند، حذف می شوند.

به گزارش وبدا، غلامرضا اصغری در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط حساسی که به دنبال تحریم ها در کشور به وجود آمده است، اظهار داشت: حوزه دارو یکی از مسائلی است که هم دشمن برای ایجاد فشار مورد توجه قرار می دهد و هم مردم حساسیت زیادی برای تامین داروی مصرفی دارند.

 وی افزود: مردم نسبت به تامین اقلام دارویی حساس و نگران کمبود هستند که عکس العمل آن ها باعث بالارفتن میزان تقاضا شده و تامین را به صورت کمبود نشان می دهد. 
 
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در درگیری اقتصادی نوک پیکان به سمت دارو نشانه رفته است، عنوان کرد: با برنامه ریزی مناسب و بکارگیری افراد زبده و باتجربه می توان در شرایط حساس سریع تر و با مراقبت بیشتری عمل کرد.
 
وی با بیان اینکه چگونگی پاسخ به بازار دارویی بسیار مهم است، تصریح کرد: موضوع دارو در تمام جلسات ستاد تدابیر ویژه دنبال می شود که امیدواریم با مدیریتی که در این زمینه به صورت همه جانبه و بین بخشی اعمال می شود، با کمترین عارضه از این شرایط سخت عبور کنیم.
 
دکتر اصغری با تاکید بر اینکه با افراد خاطی در زمینه، واردات، تولید و توزیع دارو به شدت برخورد می شود، عنوان کرد: با شرکت های تولیدکننده اتمام حجت کرده ایم که با جدیت فعالیت کنند، چراکه در این شرایط مسئولیت اجتماعی بر عهده دارند و اگر شرطی اقدام کنند، حذف خواهند شد.
 
وی ادامه داد: لیستی اعلام شده است که براساس آن، برخی از شرکت ها ارز دولتی دریافت کرده، اما کالایی وارد نکرده اند، این موضوع اصلا موجه نیست و باید با متخلفان برخورد شود.
 
رییس سازمان غذا و دارو با تقدیر از خدمات و تلاش های دکتر اکبر برندگی در مدت زمان حضور در اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان که به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب شده، تجربیات دکتر محمد عبده زاده را برای تداوم مسیر عبور از شرایط تحریمی ارزنده عنوان کرد و گفت: تامین دارو در وضعیت کنونی یکی از مسائل حساس به شمار می رود و قبول کردن این مسئولیت در اداره کل دارو، در درجه اول نشان ازخود گذشتگی و ایثار با هدف خدمت به مردم، کشور و بیماران است که امیدواریم با همکاری یکدیگر به بهترین نحو داروی مورد نیاز بیماران را تامین کنیم.

 گفتنی است، دکتر محمد عبده زاده در این مراسم به عنوان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل و دکتر اکبر برندگی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو منصوب شدند.225/302

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:١٠ / شماره خبر: ١٧٩٨٨٩ / تعداد نمايش: 519

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج