وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اعلام آمادگی ۲ هزار و ۷۶۴ شرکت کننده برای مرحله نهایی المپیاد ورزشی وزارت بهداشت

 
تاکنون ۲ هزار و ۷۶۴ نفر شرکت کننده برای حضور در مرحله نهایی سیزدهمین دوره المپیاد ورزش های قهرمانی دانشگاه‌های علوم ‍پزشکی در تبریز اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
به گزارش وبدا، دکتر عباس عطوف، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در نشست هم اندیشی مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به لزوم برگزاری اجلاس هم اندیشی مدیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی در آستانه المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت، گفت: محور اصلی برگزاری این نشست، هم اندیشی و بحث و تبادل نظر درخصوص مسائل مربوط به سیزدهمین المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت است که امید است دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد.  
 
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، قابلیت و پتانسیل های زیادی برای میزبانی این رویداد بزرگ ورزشی دارد، اظهار داشت: قطعا دو تجربه گذشته تبریز به واسطه برگزاری المپیاد قهرمانی، این دانشگاه را برای برگزاری المپیاد امسال مصمم تر کرده است.
 
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت گسترده دانشگاه های علوم پزشکی برای حضور در مسابقات مختلف المپیاد، گفت: استقبال چشمگیر دانشجویان در بزرگترین رویداد ورزشی وزارت بهداشت، نشان دهنده این مساله است که دانشجویان در فضاهای دانشگاهی برای تربیت بدنی و ورزش اهمیت خاصی قائل هستند. لذا ما نیز در ستاد وزارت بهداشت، نهایت سعی خود را خواهیم کرد که ورزش همگانی و قهرمانی را در سطح دانشگاه ها بیش از پیش توسعه دهیم. البته در این مسیر با مشکلات بودجه ای نیز مواجه هستیم، اما باید بدانیم ورزش به عنوان یک ابزار مفید نقش بسزایی در ارتقای سلامتی دانشجویان دارد و در جلوگیری از افزایش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی و به حداقل رسیدن مشکلات انضباطی در فضاهای دانشگاهی تاثیرگذار خوبی است.   
 
براساس این گزارش، مهدی مقدم منش، رییس اداره ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت نیز، گفت: مشارکت این تعداد شرکت کننده در مرحله نهایی المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت یک رکورد محسوب می‌شود که این نشان از رشد و ‍تعالی ورزش قهرمانی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است و نشان دهنده این مطلب است که ورزش بخصوص ورزش قهرمانی در این دانشگاه‌ها به جایگاه واقعی خود رسیده است.  
 
وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجربه سوم خود را برای میزبانی مرحله نهایی المپیاد قهرمانی دارد، افزود: تبریز، آخرین بار در سال ۹۳ میزبان شایسته‌ای برای مرحله نهایی این رویداد بزرگ ورزشی بود و قطعا تلاش داریم این رویداد بزرگ ورزشی را به بهترین نحو در تبریز برگزار کنیم. همچنین از مشارکت و همدلی دکتر صومی، ریاست دانشگاه و دکتر آقازاده معاون فرهنگی و دانشجویی و نیز دکتر جمالی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه میزبان به خاطر هماهنگی‌های ایجاد شده برای برگزاری مرحله نهایی المپیاد تشکر می‌کنم.
 
مقدم منش، ضمن  تشکر از دانشگاه‌هایی که میزبان مسابقات ورودی المپیاد سیزدهم بودند، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان و شاهرود، میزبان شایسته ای برای مسابقات ورودی المپیاد در رشته های بسکتبال، والیبال و فوتبال بودند و خزرآباد ساری نیز از فردا میزبان مسابقات ورودی در دو رشته بدمینتون وتنیس روی میز خواهد بود.
 
رییس اداره ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت مطلوب دانشگاه ها برای حضور در مسابقات ورودی المپیاد عنوان کرد: مشارکت ۱۶ تیم در مسابقات ورودی بسکتبال و حضور ۳۰ تیم از دانشگاه ها در مسابقات ورودی والیبال بی نظیر بود و تاکنون این حضور گسترده سابقه نداشته است و این مساله موید این نکته است که ورزش قهرمانی در دانشگاه های وزارت بهداشت به جایگاه واقعی خود رسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان مرکز گردشگری کشورهای اسلامی شناخته شده است، گفت: خوشحال هستیم که امسال در تبریز میزبان المپیاد قهرمانی وزارت بهداشت هستیم و قطعا برای شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ ورزشی برنامه های گردشگری و تبریزگردی تدارک دیده ایم.
 
مقدم منش درخصوص اسکان شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ ورزشی گفت: با رایزنی هایی که با مسئولان وزارت علوم داشتیم، مقرر بود بخشی از اسکان شرکت کنندگان در خوابگاه های تحت نظارت این وزارتخانه انجام شود، اما متاسفانه این مساله محقق نشد. اما برای اسکان بخشی از شرکت کنندگان علاوه بر خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دو دانشگاه تربیت معلم و فنی و حرفه ای بهره مند خواهیم شد. البته ظرفیت خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیش از ۱۲۰۰ نفر است که جوابگو نیست و قطعا از ظرفیت دانشگاه های بیرون استفاده خواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه بازدیدهای مستمری از خوابگاه ها و سالن های ورزشی مسابقات انجام شده است، خاطرنشان کرد: بازدید نهایی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز اخیرا به اتفاق دکتر عطوف، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت انجام گرفت و شرایط مطلوبی برای اسکان شرکت کنندگان مهیاست و مشکلی وجود ندارد.
 
رییس اداره ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت به امکانات مطلوب سلف سرویس دانشگاه برای بحث تغذیه شرکت کنندگان اشاره کرد و گفت: سلف سرویس با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر برای پذیرایی از شرکت کنندگان مطلوب است و فاصله مسیری خوابگاه تا سلف سرویس و محل برگزاری مسابقات نزدیک است. بحث انتقال شرکت کنندگان از خوابگاه تا سلف سرویس به عهده دانشگاه میزبان است، اما جابجایی شرکت کنندگان از محل خوابگاه تا محل برگزاری مسابقات با دانشگاه های مربوطه است. 
 
مقدم منش با اشاره به ایجاد سامانه پذیرش شرکت کنندگان در این المپیاد افزود: امسال برای اولین بار در سامانه خود، جانمای شماره تلفن ورزشکاران را نیز تعبیه کرده ایم که علاوه بر دریافت شماره تلفن های مربیان و سرپرستان، بتوانیم شماره تماس ورزشکاران را نیز داشته باشیم.
 
وی همچنین درخصوص مسائل فنی و داوری مرحله نهایی المپیاد خاطرنشان کرد: از داوران سطح یک فدراسیون برای برگزاری مسابقات استفاده خواهد شد. البته از داوران بومی و استانی نیز برای قضاوت بازی ها بهره خواهیم بر. در مجموع برای قضاوت بهتر بازی ها در این دوره از المپیاد، هماهنگی های لازم صورت گرفته است. همچنین تمام مسئولان انجمن های ورزشی و هیات های ورزشی در تلاش هستند تا از بهترین داوران برای قضاوت مسابقات استفاده شود./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٧ - ١٢:٤٣ / شماره خبر: ١٧٩٨٨٧ / تعداد نمايش: 397

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج