وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزیر بهداشت در سفر به استان گیلان:

مراکز مراقبت پرستاری در منزل به 1800 مرکز افزایش می یابد

دکتر حضرتی با بیان اینکه در حال حاضر 750 مرکز مراقبت پرستاری در منزل ( home care ) در کشور فعال است، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، این مراکز به 1800 مرکز افزایش می باید.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی در سفر به استان گیلان، ضمن بازدید شبانه از بیمارستان های رازی و 17 شهریور رشت در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار داشت: خوشبختانه در بازدیدی که از دو بیمارستان رازی و 17 شهریور داشتم، پرستاران این استان با انگيزه و با مديريت و برنامه ريزي مطلوب و نگاه تيمي بسيار قوي در دانشگاه، مشغول به فعالیت هستند و در موارد بسياري شاخص های دانشگاه به شاخص هاي WHO نزديك است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به مطالعه كوهورت، ارتباط و تعامل خوب بر روند سالمندي موفق را تاثير گذار دانست و گفت: جمعیت ایران به سمت سالمندی در حرکت است و تا 30 سال آینده کشور پیری خواهیم داشت و کشور سالمند و پیر مشکلات خاص خود را دارد و باید از امروز به فکر سلامت جامعه باشیم تا دوران سالمندی موفق و سالمی را داشته باشیم.

وی پوشش بیمه ای مراکز مشاوره و مراقبت در منزل را یکی از اقدامات مثبت و شایسته دانست و افزود: در حال حاضر بيش از ٧٥٠ مركز هوم كر (مراقبت در منزل) در كشور وجود دارد كه بايد تا پايان برنامه ششم توسعه به ١٨٠٠مركز در كشور برسد.

ریيس دانشگاه علوم پزشكي گيلان نیز در این جلسه با بیان اینکه جامعه پرستاري قشر بزرگي از نظام سلامت هستند، گفت: استعداد خوبی درجامعه پرستاري يافت مي شود و اعتماد و استفاده از پرستاران در هر جايگاهي موفقيت آميز بوده است.

دكتر يوسف زاده، افزود: برنامه هاي دانشگاه با رویکرد همراهي و همدلي با حوزه پرستاري اجرا شده و نگاه دانشگاه علوم پزشكي گيلان براي حوزه پرستاري همگام با برنامه هاي معاونت پرستاري دنبال می شود.  

 وی با اشاره به اینکه ارتقای سلامت جامعه، چشم انداز دانشگاه علوم پزشكي گيلان است، اظهار کرد: نقشه جامع درمان، تدوين شده است و امیدواریم با ديدگاه های خوبي كه در اين دوره وجود دارد ما هم بتوانيم قدم هاي موثری برداريم.

ریيس دانشگاه علوم پزشكي گيلان، گفت: استان گیلان، استان سالمندی است كه همين امر باعث توجه بيشتر به بيماري هاي غير واگير در این استان می شود.

وی توسعه آموزش جامع و كارآفرين را از برنامه هاي معاونت آموزشی این دانشگاه عنوان کرد و افزود: عدالت مندي و پايبندی به اخلاق حرفه ای از ديگر برنامه هاي دانشگاه است.

دكتر يوسف زاده، هوم كر را در کاهش هزینه ها بسيار ارزشمند دانست و تصریح کرد: ١٥مركز هوم كر در استان داريم و  ٢٣ مركز نيز در حال اقدام براي کسب مجوز هستند.

وی یادآور شد: هوم كر و طب تسكيني از موارد مهم اجتماعي شدن سلامت است كه خوشبختانه در معاونت پرستاري مورد توجه قرار دارد.

ریيس دانشگاه علوم پزشكي گيلان در پایان افزود: پرستاران استان گيلان در پايگاه های سلامت و كانون های محله های سلامت نقش موثري دارند.

گفتنی است معاون پرستاری وزیر بهداشت در نخستین ساعات ورود خود به گیلان، به همراه کارشناسان معاونت پرستاری این وزارتخانه و مدیر امور پرستاری دانشگاه، از بخشهای مختلف مراکز آموزشی درمانی رازی و ۱۷ شهریور رشت بازدید و از نزدیک روند ارائه خدمات پرستاری در بخشها و مشکلات پیش روی پرستاران در امر خدمت رسانی بهینه را مورد بررسی قرار داد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در این بازدید که تا پاسی از نیمه شب به طول انجامید، ضمن عیادت از بیماران بستری، مشکلات بیماران را مورد بررسی قرار داد و رهنمودهای لازم در ارائه خدمات موثر و جلب رضایت بیماران را ارائه داد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧ - ١١:٤٢ / شماره خبر: ١٧٨٨٢٠ / تعداد نمايش: 556

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج