وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در دیدار مدیرعامل و اعضا هیات مدیره بانک رفاه با مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت عنوان شد:

آمادگی بانک رفاه برای پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنندگان داخلی تجهیزات پزشکی
در دیدار مدیرعامل و اعضا هیات مدیره بانک رفاه با مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث، آمادگی بانک رفاه در عقد تفاهم نامه برای پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی با معرفی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.

به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث گفت: با توجه به تعداد شرکت های تامین کننده تجهیزات پزشکی، ارزش سالیانه بازار تجهیزات پزشکی ایران دو و نیم میلیارد دلار است که نزدیک به صدرصد این بازار را بخش خصوصی می گرداند.

وی افزود: بخش خصوصی در حوزه تجهیزات پزشکی، بسیار چابک عمل می کند و یکی از نقاط قابل اتکا کشور است.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت همچنین گفت: با توجه به جایگاه نظارتی وزارت بهداشت، در زمینه ضمانت شرکت ها با بانک رفاه همکاری می کنیم و امیدواریم یادداشت تفاهمی در این خصوص تهیه و امضا کنیم.

 محمدعلی سهمنانی مدیرعامل بانک رفاه نیز در این دیدار بر آمادگی این بانک بر ارائه خدمات تمام عیار و شایسته به حوزه تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

وی همچنین گفت: بانک رفاه نخستین بانکی است که بیشترین تامین مالی را در حوزه سلامت برای بیمارستان ها، پزشکان و داروخانه ها داشته است و سال گذشته رقم بالایی اوراق در این زمینه منتشر کرد.

مدیرعامل بانک رفاه با بیان این که صنعت درمان و تجهیزات پزشکی یکی از بازارهای هدف ما است که توانمندی بالایی دارد و از شرکت های دانش بنیان و فناوری های خوبی برخوردار است، افزود:  می خواهیم تنوع خدمات و حجم سرمایه ای را که در این حوزه می آوریم بیشتر از گذشته باشد.

سهمنانی همچنین دسترسی به اطلاعات این بخش بر اساس اعتبار شرکت ها را یکی از نیازهای بانک رفاه برای  گسترش خدمات در حوزه صنعت درمان کشور اعلام کرد.

وی در پایان گفت: بانک رفاه تصمین دارد تا ۲۰۰۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات پزشکی تولید داخل، تسهیلات و اعتبار در دسترس حوزه سلامت با معرفی وزارت بهداشت بگذارد که ۸۹۰ میلیارد ریال آن از محل صندوق توسعه ملی تامین می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١ تير ١٣٩٧ - ١٠:٢٤ / شماره خبر: ١٧٧٩٧٦ / تعداد نمايش: 649

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج