وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

كتاب مرجع "مراقبت های بعد از عمل در بيماران جراحی قلب" به چاپ دوم رسید

كتاب مرجع مراقبت های بعد از عمل در بيماران جراحی قلب، با تالیف هیاتی از نویسندگان تراز اول جهان توسط انتشارات بين المللی اسپرينگر به چاپ دوم رسید.

به گزارش وبدا، این کتاب به سرپرستی دکتر علی دباغ، استاد گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با مشارکت بیش از ۲۰ تن از نویسندگان طراز اول جهان در رشته های بیهوشی و قلب به زبان انگلیسی به چاپ رسید.

دکتر دباغ سرپرست تیم نویسندگان کتاب مذکور با اشاره به چاپ اول آن در سال ۲۰۱۴، اظهار داشت: کتاب  Postoperative Critical Care for Adult Cardiac Surgical Patientsجزو معدود کتاب های مرجع پزشکی به زبان انگلیسی از کشور جمهوری اسلامی ایران است که توسط  Springer یکی از معروفترین انتشارات جهان منتشر شده است.

به گفته استاد گروه بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مخاطبان این کتاب، متخصصان قلب، پزشکان جراح قلب، فوق تخصص بیهوشی قلب، فوق تخصص آی سی یو، متخصصان قلب، پرستاران آی سی یو و سی سی یو، دانشجویان پزشکی و دانشجویان سایر رشته ها هستند.

گفتنی است این كتاب به زبان انگلیسی و مشتمل بر ۲۲ فصل و بيش از ٧٠٠ صفحه است که مقدمه چاپ اول آن در سال ۲۰۱۴ توسط  Lawrence Cohnیکی از بزرگترین جراحان قلب دنیا نوشته شده بود و مقدمه چاپ دوم آن نیز در سال ۲۰۱۸ توسط دو تن از اساتید بنام بیهوشی قلب به نام های John G. Augoustides و  Jacob Gutscheنگاشته شده است. 

علاقمندان می توانند جهت مطالعه این کتاب، با مراجعه به لينك https://www.springer.com/gp/book/۹۷۸۳۳۱۹۷۵۷۴۶۹  به صفحه كتاب در سایت اسپرینگر دسترسی پیدا کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ - ١٠:٥١ / شماره خبر: ١٧٧٨٥٩ / تعداد نمايش: 2169

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج