وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزير بهداشت در مراسم امضای تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان:

مشارکت انرژی هسته ای در حوزه اجتماعی بهترین شکل استفاده صلح آميز از آن است


وزیر بهداشت با بیان اینکه اینکه پروژه هاي مشتركي بين وزارت بهداشت و سازمان انرژي اتمي درحال اجرا است، از آغاز طراحی یک بیمارستان توسط سازمان انرژي اتمي، خبر داد و گفت: چنانچه این بیمارستان به بهره برداري برسد، در منطقه از لحاظ فناوري، تكنولوژي و نيروي تخصصي بي نظير خواهد بود.

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان گفت: از اينكه سازمان انرژي اتمي در حوزه اجتماعي به ويژه در حوزه سلامت، گام هاي سودمندي را برمي دارد، تشکر می کنم.

دکتر هاشمی با بیان اینکه هرسال شاهد به نتيجه رسيدن پروژه هايي هستيم كه در حوزه سلامت بين دانشگاه هاي علوم پزشكي و ستاد وزارت بهداشت با سازمان انرژي اتمي منعقد شده است، خاطرنشان کرد: اراده دكتر صالحي و همكاران ايشان، در حوزه پزشكي هسته اي جاي تقدير دارد، چراكه كمك هاي زيادي را در حوزه تشخيص و درمان سرطان ايرانيان و افرادي كه از خارج براي درمان به ايران مي آيند، ارائه مي دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه پروژه هاي مشتركي بين وزارت بهداشت و سازمان انرژي اتمي درحال اجرا است كه اطلاع رساني شده و خواهد شد، گفت: سازمان انرژي اتمي، طراحي يك بيمارستان را آغاز كرده است و چنانچه به بهره برداري برسد، در منطقه از لحاظ فناوري، تكنولوژي و نيروي تخصصي بي نظير خواهد بود.

دکتر هاشمی درخصوص تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان گفت: مركزي كه امروز تفاهم نامه آن به امضا مي رسد، با مشاركت دانشگاه علوم پزشكي ايران و سازمان انرژي اتمي بوده و در واقع مركزي مهم در حوزه تشخيص و درمان سرطان است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: تلاش هاي دكتر صالحي در حوزه انرژي هسته اي، جدا از اينكه در حوزه انرژی هسته ای  در مرزهاي دانش حرکت می کند، در حيطه اجتماعي نيز اهميت دارد، چراكه منجر به مراقبت از مردم و سلامت آنها مي شود و بهترين شكل استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي خواهد بود.

دکتر هاشمی در پایان گفت: از تمام افرادي كه به امضاي اين تفاهم نامه كمك كردند، تشكر مي كنم، چراكه ره آورد اين تفاهم نامه مي تواند كارنامه قابل قبولي براي ارائه خدمت به مردم باشد، در عین حال امیدواریم به طور مکرر چنین برنامه‌هایی داشته باشیم و بتوانیم از کمک سازمان انرژی اتمی برای حمایت از سلامت مردم بهره‌مند شویم./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧ - ١٢:٢٤ / شماره خبر: ١٧٧٥٩٣ / تعداد نمايش: 1327

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج