وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از مراکز درمانی مشهد؛

روند اجرای نظام ارجاع و سطح بندی خدمات بررسی شد

معاون درمان وزارت بهداشت در سفر به مشهد، ضمن بازدید از مراکز درمانی مشهد، به بررسی روند اجرای نظام ارجاع و سطح بندی خدمات پرداخت. 

 

 

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در سفر به مشهد و با حضور در نشست مشترک هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موضوع پیگیری برنامه نظام ارجاع و سطح بندی خدمات، گفت: این نشست به منظور بررسی سه موضوع استحقاق سنجی، نظام ارجاع و سطح بندی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

 

وی ضمن تاکید بر وجود هر سه مورد در قانون و اسناد بالادستی کشور، خاطر نشان کرد: خوشبختانه نظام ارجاع و سطح بندی خدمات در برخی استان ها آغاز شده است و استان خراسان رضوی در این خصوص زیر ساخت و نرم افزار بسیار خوبی برای نظام ارجاع دارد.

 

وی به سطح بندی خدمات که جزو قوانین برنامه ششم توسعه است، اشاره کرد و گفت: در اسناد بالا دستی عنوان شده است که در قالب نظام ارجاع باید بدانیم در سطوح مختلف بیمارستانی چه خدمتی را باید افراد دریافت کنند.

 

دکتر جان بابایی موضوع دیگر مورد بررسی در این نشست را  استحقاق سنجی عنوان کرد و بیان داشت: یکی از اقداماتی که به صورت مشترک بین حوزه معاونت درمان، بیمه سلامت و حوزه فناوری اطلاعات وزارت بهداشت آغاز شده، استحقاق سنجی افراد است.

 

وی ابراز داشت: استحقاق سنجی به این معنا که مشخص شود افراد هنگامی که وارد بیمارستان و یا کلینیک ها می شوند از طریق شناسایی که از طریق دفترچه اتفاق می افتد دارای چند دفترچه بیمه هستند  و در صورتی که در دفترچه ها همپوشانی وجود داشته باشد یکی از دفترچه ها حذف می شود.

 

 

 گفتنی است در این نشست دکتر بهرامی؛ معاون بهداشت، دکتر شاپور بدیعی؛ معاون درمان و دکتر محمد حسین بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشتند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٦ خرداد ١٣٩٧ - ١٦:١٦ / شماره خبر: ١٧٧٢١٩ / تعداد نمايش: 970

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج