وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت عنوان کرد:

با مشارکت و همکاری بین بخشی، بخش قابل توجهی از مشکلات کشور کاهش پیدا می کند

معاون اجتماعی وزارت بهداشت از مشارکت بین بخشی به عنوان یکی از راهکارهای اجتماعی شدن نظام سلامت یاد کرد و افزود: حداکثر 25 درصد از عوامل موثر بر سلامت، در اختیار وزارت بهداشت و 75 درصد در اختیار مردم و دستگاه های اجرایی است.

دکتر سید محمد هادی ایازی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: بر اساس آمارها در سال 95 حدود 333 هزار نفر در تصادفات جاده ای مصدوم و مجروح شده اند و مدیران نظام سلامت، نقشی در مصدومیت این افراد نداشته اند اما در پیامدهای آن، نقش دارند و اقدامات مورد نیاز آنها باید در بیمارستانها انجام شود.

وی ضمن تاکید بر لزوم کاهش مصدومیت های ناشی از حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای، یادآور شد: برای کاهش حوادث ترافیکی به فرهنگسازی، مهندسی ترافیکی صحیح، ارتقای کیفیت خودرو و برطرف شدن مشکلات جاده ها نیاز داریم بنابراین با مشارکت و همکاری بین بخشی، بخش قابل توجهی از مشکلات کشور از جمله حوادث ترافیکی و تصادفات جاده ای کاهش پیدا می کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به تاکید سازمان جهانی بهداشت بر تقویت مشارکت بین بخشی دستگاه های اجرایی با وزارت بهداشت، گفت: برای حل مشکلات مرتبط با سلامت مردم، راهی جز مشارکت بین بخشی نداریم و خوشبختانه در این راستا، شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، مجمع ملی، استانی و شهرستانی سلامت تشکیل شده و در این مجامع، عالی ترین مقام اجرایی، رییس مجمع هستند.

دکتر ایازی اضافه کرد: در مجامع سلامت، همه دستگاه های اجرایی مرتبط با سلامت حضور دارند و برای ارتقای سلامت جامعه، چاره اندیشی، برنامه ریزی و اقدام می کنند بنابراین برای اجتماعی شدن سلامت باید به مشارکت بین بخشی توجه داشته باشیم و از دستگاه های اجرایی برای تامین سلامت مردم، کمک بگیریم.

وی یادآور شد: اختصاص محل هایی در شهرها برای فعالیت بدنی مردم و یا تامین آب آشامیدنی سالم به سلامت آنها کمک می کند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١١:٥٥ / شماره خبر: ١٧٦٨٦٠ / تعداد نمايش: 901

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج