وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

افتتاح موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیر بهداشت


موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیر بهداشت، در کیش افتتاح شد.

به گزارش وبدا، موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران با حضور دکتر سید علی صدر السادات، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر علی بهادر، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سید منصور کشفی، مشاور عالی رییس دانشگاه، دکتر "سید جلیل معصومی" معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ، امام جمعه و معاون منطقه آزاد کیش و از طریق ویدئو کنفرانس توسط وزیربهداشت در کیش افتتاح شد.

گفتنی است، به استناد رای صادره در دویست و شصت و دومین جلسه شورای گسترش دانشگاه علوم پزشکی کشور  با تاسیس موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران در معاونت توسعه مدیریت و منابع موافقت اصولی به عمل آمد.


ماموریت موسسه توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران، توانمندسازی مدیران شاغل (پایه، میانی و ارشد) در سطح حرفه‌ ای، تربیت مدیران حرفه ای برای جانشینی مدیران فعلی، توسعه مدیران براساس بهبود شایستگی ها و مهارتهای مورد نیاز بخش سلامت، توسعه مدیران در سطح بین المللی است.

براساس این گزارش، موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران به منظور توانمند سازی مدیران و روسای بیمارستانها با توجه به بالا بودن میزان هزینه های بیمارستانی در نظام سلامت و نیاز به افزایش سطح پاسخگویی و افزایش کیفیت ارائه خدمت در نظام سلامت راه اندازی شده است.

این موسسه در گام اول نسبت به تربیت 560 مدیر بیمارستانی  در 10 قطب آموزشی در سراسر کشور خواهد کرد و در گام دوم نسبت به توانمند سازی روسا و معاونین دانشگاه های علوم پزشکی اقدام خواهد کرد.

شایان ذکراست، مرجع تربیت مدیران و ارائه مشاوره حرفه ای در انتخاب مدیران ارشد سلامت در کشور، چشم انداز این موسسه است و در راستای این چشم انداز، توسعه همکاری‌های مشترک با سازمان‌ها، مؤسسات و نهادهای ملی و بین‌المللی، کاربست دانش مدیریتی در تمامی فعالیت های مدیریتی و ایجاد فرصت هایی برای زنان و مردان در سطوح مختلف کارشناسی بخش سلامت، دنبال می شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٦:٥٥ / شماره خبر: ١٧٥٩٢٩ / تعداد نمايش: 1646

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج