وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در سفر به کرمانشاه:

با تمام توان از بروز بیماری در مناطق زلزله زده جلوگیری می کنیم


معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تمام توان و امکانات در مناطق زلزله زده از بروز بیماری جلوگیری می کند.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا رییسی در حاشیه افتتاح چهار طرح بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: آب های سطحی، فاضلاب ها و نخاله ها، زمینه ساز بروز بیماری و جولان حیوانات و جوندگان موذی در مناطق زلزله زده هستند که باید به سرعت جمع آوری شوند تا از بروز بیماری پیشگیری شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه ایران در زمینه کنترل بیماری های واگیر در دنیا پیشرو است، گفت: امسال شناسایی مبتلایان به بیماری های سل، مالاریا، سل و ایدز محور برنامه های معاونت بهداشتی است.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: مراکز را به منظور شناسایی و پیشگیری از این بیماری ها توسعه می دهیم.
وی در عین حال یاد آور شد: در کشور در زمینه بیماری های غیرواگیر مانند دیابت و چاقی مشکل داریم و کنترل آن هم دست وزارت بهداشت نیست و این بیماریها جزو معضلات بهداشتی همه کشورهای دنیا است.


دکتر رئیسی در ادامه توسعه مراکز کاهش آسیب ها در کشور را در دستور کار دانست و گفت: درحال حاضر در استان کرمانشاه چند مرکز فعال است و در آینده ای نزدیک مراکز دیگری را اضافه می کنیم.

معاون بهداشت افزود: اکنون ما در این مراکز منتظر مراجعه بیماران نمی مانیم بلکه ما به سراغ آنها می رویم و با شناسایی مناطق آسیب پذیر و پیدا کردن بیماران در راستای کاهش آسیب ها تلاش می کنیم.

گفتنی است باحضور معاون بهداشت وزیر بهداشت ۴طرح بهداشتی شامل آزمایشگاه مرجع، مرکز تحقیقات بیماری های رفتاری، مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و پایگاه مشاوره زنان در شهر کرمانشاه افتتاح شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٢:٠٥ / شماره خبر: ١٧٥٨٩٨ / تعداد نمايش: 1026

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج