وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در سفر به كرمانشاه:

باید همیشه برای رویارویی با زلزله آماده بود


معاون بهداشت وزارت بهداشت با بيان اينكه کارنامه بهداشت و درمان در مقوله خدمات رساني به مردم زلزله زده خوب و قابل قبول است، درخصوص بروز اپيدمي ها در اين مناطق در فصل گرما ابراز نگراني كرد و گفت: درحال حاضر، مهمترين كار، تعیین تکلیف مسئوليت سازمانها توسط مدیران ارشد استان است.


به گزارش وبدا، دكتر عليرضا رييسي در سفر به كرمانشاه و در نشست با اعضاي هيات رئيسه دانشگاه علوم پزشكي اين استان، قدرداني از خدمات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و استمرار خدمات بهداشتی و درمانی را از اهداف سفرش برشمرد و گفت: یکی از سندهای افتخار تاریخی وزارت بهداشت، در حادثه تلخ زلزله اتفاق افتاد.

وي با بيان اينكه انتقال سالم مصدومين، درمان مناسب و همچنين پیگیری جدی وضعیت بیماران یکی از شاخص های مهم در این حادثه بود، تصريح كرد: زلزله برای مناطقی که بر روی کمربند زلزله هستند، غیر مترقبه نیست و باید همیشه برای رویارویی با آن آماده بود.

دكتر رييسي درخصوص اقدامات ارزشمند به مردم زلزله زده گفت: مي توانيم ادعا کنیم که در مناطق زلزله زده حتی یک واکسن که باید تلقیح مي شد، فراموش نشده و واکسیناسیون تمام مصدومین بر علیه بیماری کزاز انجام شده است، همچنين تعیین تکلیف مادران باردار کمتر از یک هفته، از شاخص هاي خوب خدمات بهداشت در این‌ مناطق بود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اينكه در این مدت اپیدمی انفلوانزا در تمام مناطق کشور به جز مناطق زلزله زده، وجود داشته است، تصريح كرد: این دستاورد به دليل عملكرد خوب و واکسینه کردن ۲۵ هزار نفر برعلیه این بیماری بود.

وي عنوان كرد: کارنامه بهداشت و درمان خوب و قابل قبول است اما ما مسئول سلامت مردم بوده و کماکان نگران بروز اپیدمی ها در این‌ مناطق هستیم.

دكتر رييسي درخصوص معضلاتي كه همچنان سلامتي مردم را در مناطق زلزله زده تهديد مي كند، يادآور شد: پیش بینی می کنیم اگر مشکلات آبهای روان و راکد، فاضلابها، نخاله ها و سایر تهدید کننده های سلامت مردم حل نشود، باتوجه به گرمای منطقه اپیدمی بروز می کند و این قابل پیش بینی است.

وي گفت: درحال حاضر، مهمترين كار، تعیین تکلیف مسئوليت سازمانها توسط مدیران ارشد استان است و به طور مثال باید روشن شود که چه کسی مسئول جمع آوري نخاله ها است و چه کسی باید مشکل سرویس های بهداشتی و حمام ها را حل کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: مشخص نمودن نقاط آسیب پذیر و تمرکز بر روی رفع تهدیدهای آن نواحي، از اولویت خاصی برخوردار است.

وي با تاكيد براينكه در زمینه نیروی انسانی و امکانات حوزه بهداشت در منطقه هیچ کمبودی نداشته و نداریم، به تامين تمام تعهدات دانشگاه در استان در این زمینه اشاره كرد و گفت: خود مردم هم باید برای حفظ سلامتی خود تلاش کرده و متولیان سلامت را یاری دهند و از بروز اپیدمی بیماریهای گرمسیری پیشگیری شود ./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٢٢:٢١ / شماره خبر: ١٧٥٨٦١ / تعداد نمايش: 821

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج