وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

راه اندازی پایگاه سلامت امید در زندان زاهدان /تاکید بر ارائه خدمات مطلوب سلامت به زندانیان

پایگاه سلامت امید با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و سازمان زندانهای استان در زندان زاهدان، در سومین روز از هفته سلامت راه اندازی شد.

به گزارش وبدا، دکتر هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم راه اندازی این پایگاه اظهار داشت: وظیفه همه ما در نظام سلامت خدمت به مردم و ارائه بهینه خدمات برابر سلامت در هر مکان چه درمناطق مرزی وچه زندانها و هر منطقه ای از کشور است.

وی ادامه داد: در طرح تحول سلامت بسته های ویژای برای شهروندان که در زندان بسر می برند اتخاذ شده است و هر خدمتی که در مراکز خدمات جامع سلامت ارائه می شود در داخل زندانها به افراد ارائه خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تصریح کرد: به منظور کاهش آسیبهای اجتماعی ارتقای سلامت روان زندانیان از برنامه های محوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است که با حضور روانشناسان بالینی در زندان پیگیری می شود و همچنین خدمات سلامت دهان و دندان، تغذیه ،خودمراقبتی، مراقبتهای مادران باردار، غربالگری و سایر مداخلات پیشگیری به صورت جدی با همکاری اداره سلامت زندان و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال انجام است .

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: قطعا کمک گرفتن از زندانیان بعنوان داوطلبان و مراقبین سلامت و آموزش در زمینه کاهش بیماریها در پیشبرد برنامه های سلامت زندان تاثیر بسزایی خواهد داشت و حضور مراقبین و داوطلبان با آموزشهایی که به همنوعان خود ارائه می کنند لازمه پیشگیری از انواع بیماریها و کاهش رفتارهای پرخطر است.

وی خاطرنشان کرد: در این پایگاه سلامت پزشک، روانشناس، مشاور تغذیه، ماما و فوریتهای سلامت و سایر تیم های سیار سلامت حضور دارند تا بتوانند بهترین خدمات را به زندانیان ارایه کنند.

دکتر هاشمی از تیم های سلامت خواست تا فرهنگ سلامت را به هر طریقی در میان تمام زندانیان ترویج کنند تا پس از آزادی با روحیه ای شاداب وسالم به دامان جامعه وخانواده بازگردند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٤:٠٦ / شماره خبر: ١٧٥٧٤٢ / تعداد نمايش: 852

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج